Moderátoři: Jaromir, smith, ikanek

blazek007

Moderátor
#861 - 28. 5. 2012, 11:04

A ještě ke strachu ze "silného" Srbska. S jeho 14% inflací a 32% nezaměstnaností?

Jaromir

Moderátor
#862 - 28. 5. 2012, 11:17

V tomto případě nešlo o strach ze silného Srbska, ale o likvidaci jakéhokoliv vlivu Ruska na Balkáně a hlavně o vybudování velké vojenské základny Bondsteel na srbském území - něco zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Camp_Bondsteel . A jinak doplním - počet Albánců v Kosovu se v letech 1948 - 1991 ztrojnásobil. A nemysleme si, že nás podobné problémy nemohou potkat.

smith

Moderátor
#863 - 28. 5. 2012, 11:50

Prepáčte pánové, asi som pomýlil sekciu. Myslel som si, že som na aukciach......

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Jaromir

Moderátor
#864 - 28. 5. 2012, 12:08

Historie s trochou politiky též ke známkám patří. Kdo sbírá známkové země, tak je to ideální škola historie.

soptik0412

Uživatel
#865 - 29. 5. 2012, 09:15

Nemám rád demagogii a ani zbraně, přesto že jsem na vojně byl. Nemohu však o sobě tvrdit že jsem pacifista jelikož toto o sobě může říci jenom člověk který se nedostal do situace že by musel použít zbraň. Musím však dát za pravdu Jaromírovi jelikož si myslím že jednostranný pohled na tuto problematiku jenom nahrává přepisování dějin. A nezapomeňte pánové že pravdy jsou vždycky dvě. Moje a tvoje.

Přeji pěkný den. soptik0412

Jaromir

Moderátor
#866 - 29. 5. 2012, 11:47

Co se týká pravdy, tak pravda je jen jedna, ale každý mívá tu svoji pravdu, jak správně Soptiku píšete, takže to bývá někdy složité. S historií je to podobné.
Historie je také jen jedna, ale jejich výkladů bývá několik. Někdy jsou rozdíly ve výkladu historie neúmyslné (jak jsem jsem se přesvědčil při svém studiu historie Afghánistánu), jindy záměrné. Jiným pohledem se dívá třeba na Afghánistán britský historik, jiným ruský, německý nebo český. Snad nejlépe vystižený pohled na Afghánistán a Afghánce jsem kupodivu zaznamenal u Německého diplomata Kurta Ziemkeho, který byl v Afghánistánu v letech 1933 - 1939, tedy Hitlerovým diplomatem. Samá fakta, výborné znalostí lidí i historie země a minimum demagogie. Po přečtení jeho práce jsem si uvědomil, proč žádná mocnost nedokáže Afghánistán trvale obsadit a podmanit.
Co se týká historie naší, tak jiný výklad byl za první republiky, jiný výklad za protektorátu, jiný za vlády KSČ a jiný je výklad současný, tedy po r. 1989.
Aby se člověk co nejvíce přiblížil pravdě, je potřeba prostudovat si postoj nejen našich médií, ale i opozičních a udělat si sám názor.
Co se týká objektivity, tak těžko říct, jak tato období seřadit. Nejvíce demagogické a neobjektivní bylo za nacistické okupace, kdy se dějiny přepsaly úplně naruby, za vlády KSČ byla demagogie jiného rázu.
Co se týká současnosti, tak nějakou dobu jsem si myslel, že se tento stav napraví, ale v některých případech ještě dokonce překonává demagogii komunistickou a tak asi nejobjektivnější zůstane období první republiky. Za naše nejobjektivnější historické dílo pokládám Masarykovu Světovou revoluci.
Pozn. Za typického současného demagoga pokládám našeho vojenského historika Eduarda Stehlíka, který často v televizi komentuje odboj.

Maxmilian

Uživatel
#867 - 29. 5. 2012, 15:03

Predstavte si panove,ze v Cesku zijici Ukrajinci se seskupi okolo Ripu,nejakym
zpusobem se ozbroji,privezou si k nam rodiny a se zbranemi,zaskodnickou
cinnosti a nekalymi akcemi se budou domahat nezavislosti(to same plati o Turcich
v Berline,Madarech ve Vidni atd.),tak tedy predpokladam,ze vezmeme cepy,kosy
a podobe pristroje a hrrr na ne,ale bacha!Muze se stat,ze nas NATO bude taky
bombardovat?Kosovsti Albanci nebyli nic jineho nez importovane pracovni sily,
kteri se s povolenim jug.uradu na Kosove poli zdrzovali....pak ze navsteva neni jako ryba..taky treti den uz smrdi...

ikanek

Moderátor
#868 - 29. 5. 2012, 15:52

Prosím, aby zde nebylo již nadále diskutováno o tématu politiky - je to v nesprávné sekci. V případě zájmu, navrhuji přesunout do tlachárny či založit nové téma.

Maxmilian

Uživatel
#869 - 29. 5. 2012, 16:22

OK,koncim..

zakoukanyhonza

Uživatel
#870 - 29. 5. 2012, 19:45
Predstavte si panove,ze v Cesku zijici Ukrajinci se seskupi okolo Ripu,nejakym zpusobem se ozbroji,privezou si k nam rodiny a se zbranemi,zaskodnickou cinnosti a nekalymi akcemi se budou domahat nezavislosti(to same plati o Turcich v Berline,Madarech ve Vidni atd.),tak tedy predpokladam,ze vezmeme cepy,kosy a podobe pristroje a hrrr na ne,ale bacha!Muze se stat,ze nas NATO bude taky ...

krom známek zbírám hlavně zbraně..
ne nemám extra střelivo....(bez komentářů) ale i mou specialitou jsou nože....tolik ukrajinců tu není 😃

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.