Moderátoři: Šenfi, acme2000, smith

Fidzi

Uživatel
#221 - 19. 12. 2013, 00:46

Jirka, Tráva - po prečítaní vašich komentárov chápem ako sa cítili ľudia, keď im namiesto mešca plného dukátov dali obyčajnú papierovú potvrdenku na XX guldenov... 😁
Čo sa týka EURa, tak si myslím, že práve vďaka nemu sa rozšírilo zberateľstvo najmä numizmatika. Prináša cenovo prístupné mince s rôznymi motívmi, ktoré zaujali tisíce ľudí v rôznych krajinách a urobili z nich zberateľov.
Bankovky sa zbierajú rovnako ako v iných krajinách - nízke nominály, chybotlače, na série, na tlačiarne, na jednotlivé tlačové dosky,... Ale myslím si, že začať zbierať v súčasnosti EUR bankovky je už len sledovať stopu vlaku, ktorý ste včera zaspali... 😁

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

mischel13

Uživatel
#222 - 19. 12. 2013, 14:47
Jirka, Tráva - po prečítaní vašich komentárov chápem ako sa cítili ľudia, keď im namiesto mešca plného dukátov dali obyčajnú papierovú potvrdenku na XX guldenov... 😁 Čo sa týka EURa, tak si myslím, že práve vďaka nemu sa rozšírilo zberateľstvo najmä numizmatika. Prináša cenovo prístupné mince s rôznymi motívmi, ktoré zaujali tisíce ľudí v rôznych krajinách a urobili z nich zberateľov. Bankovky sa zbierajú rovnako ako v iných krajinách - nízke nominály, chybotlače, na série, na tlačiarne, na jednotlivé tlačové dosky,... Ale myslím si, že začať zbierať v súčasnosti EUR bankovky je už len sledovať stopu vlaku, ktorý ste včera zaspali... 😁

Když jednou dojdeme k euru, tak tím se pro mne ukončí jedno oddělení ve sbírání bankovek. Uzavře se, že už nebudou další série, varianta atd., tím chci říci, že se mohu soutředit na chybějící kousky ve své sbírce a určitě nebudu sbírat takové nehezké papírky, jako je euro. Já se soustředil na také pro většinu z Vás nehezké papírky a tím jsou bony, takže jedny bohatě stačí! 😉

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

Miciko

Uživatel
#224 - 23. 1. 2014, 19:08

http://ekonomika.sme.sk/c/7076166/babis-so-zavedenim-eura-v-cesku-nemam-problem.html

Síce to patrí do inej kategórie, ale Mischel, možno to bude skorej, ako si myslíš.

Inak dnes máte v Čechách Zděňka. Ja že kde sa nám stratil. Tak všetko najlepšie sa praje!

mischel13

Uživatel
#225 - 23. 1. 2014, 20:08

Zdenek už asi leží pod stolem, tak všechno nejlepší! Pro mne to bude alespoň ukončená etapa a už nebude růst množství bankovek, které mi chybějí! 😉 To už bylo dávno jasné, když přišel Zeman na hrad, že se to urychlí k Euru! 😞

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

trava

Uživatel
#226 - 23. 1. 2014, 22:18

Ono to naštěstí nezávisí na vyjádření politiků, ale je třeba splnit určité / čím dál přísnější / podmínky. A k tomu máme zatím daleko a jak vidím plány nové vlády , tak při jejich " líbivé " politice, ještě dlouho podmínky nesplníme.

janicek

Uživatel
#227 - 2. 3. 2014, 21:45

Pri surfovaní na vlnách internetu som náhodou narazil na Ľ. Štúra na 10 Dinárovej Srbskej bankovke 😉

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

jano7B9

Uživatel
#229 - 9. 10. 2014, 19:33

Nech mi niekto teraz povie ze euro je skarede :-D

... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

majkl

Uživatel
#230 - 9. 10. 2014, 20:21

Já ti to nepovím. Já jsem na to hleděl a nevěděl jsem, jestli není 1. dubna...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Pražské jaro - čistá - č. 1614

Pražské jaro - čistá - č. 1614

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy POMfila ČR - ročník 2007, rozš. verze - (25), bez obalů

Albové listy POMfila ČR - ročník 2007, rozš. verze - (25), bez obalů

Cena: 200,- Kč

Přejít na eshop
Umění - č. 2772 - I. typ - čistá

Umění - č. 2772 - I. typ - čistá

Cena: 35,- Kč

Přejít na eshop
Lupa s držátkem EBONY - 361 655

Lupa s držátkem EBONY - 361 655

Cena: 310,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 2063

Rakousko - čistá - č. 2063

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
50. výročí kuželkářského svazu - čistá - č. 2779

50. výročí kuželkářského svazu - čistá - č. 2779

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1132

Rakousko - čistá - č. 1132

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1903

Rakousko - čistá - č. 1903

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Kulturní a politické osobnosti - čistá - č. 502-507

Kulturní a politické osobnosti - čistá - č. 502-507

Cena: 12,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy CONTOUR-S  Deutsches Reich 1872-1945, nezasklené (80 listů), papír 250gr.

Albové listy CONTOUR-S Deutsches Reich 1872-1945, nezasklené (80 listů), papír 250gr.

Cena: 960,- Kč

Přejít na eshop