Moderátoři: smith

oliver

Moderátor
#4671 - 2. 7. 2016, 09:51

diky, diky, jo prosim, vezmi ho, pokud muzes 🙂

___

Uživatel
#4672 - 3. 7. 2016, 12:48

Najnovší prírastok... 😉
Toliar 1733 (2016)
Mincovňa: Dubrovník
Mincmajster: sigur jr.
Pregér: sigur
Počet vyrazených kusov: 2 ks zo zlata, 1 ks zo striebra

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

MUDrAcula

Uživatel
#4673 - 3. 7. 2016, 23:13

Na rozdíl od Sigura, si mince nerazím... 😆

Konečně dlouho očekávenej šesťák od knížete Sylviuse Friedricha z Olešnice-Würtenbergu... Dosti složitá osobnost... Stav opět né zcela dle některých současných i bejvalých členů do sbírky jistý...Nýbrž co????? Mám ho a je zde... 😆

Stál cca 500kč...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Horacio

Uživatel
#4674 - 7. 7. 2016, 09:45

zajímavá stříbrná mince - stav čitelný a motiv hezký :-)

3 petermenger, 1712 GG, Arcibiskupství Trevír - Karl Josef of Lorraine (1711-1715)
mincmistr Gerhardt Godt

motivem je Svatý Petr v oblacích s knihou a s klíčem k nebeské bráně

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

MUDrAcula

Uživatel
#4675 - 10. 7. 2016, 22:27
zajímavá stříbrná mince - stav čitelný a motiv hezký :-) 3 petermenger, 1712 GG, Arcibiskupství Trevír - Karl Josef of Lorraine (1711-1715) mincmistr Gerhardt Godt ...

Krásný motiv krásné mince... 😃

OtravnyKomar

Uživatel
#4676 - 11. 7. 2016, 13:07

Taky kdyz jsem projizdel nejaky z aukcnich katalogu me tahle mince zaujala ani nevim proc. Ale je to opravdu povedeny motiv. Hodne nemeckych mestskych razeb je opravdu zajimavich.

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Horacio

Uživatel
#4677 - 11. 7. 2016, 14:57

Svatý Petr podruhé - tentokrát na loďce - snad jako rybář - na moderní stříbrné vatikánské minci
Dle mého opět jeden z hezky ztvárněných motivů.
5 lira, 1931, Pius XI.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

oliver

Moderátor
#4678 - 5. 9. 2016, 21:49

tak tady je dalsi Ludvik bez zavesu chlupu / ci kaderi na krku, sice ne tak pekny, jako ten greggyho prezentovany loni v listopadu (na obrazku dole)

Pro uplnost - je to jeden z nejstarsich bp Ludvika. Na jazyk i kadere byl pouzit stejny punc.

pavelgregor napsal/a:

.... Na první fotce to je bílý penízek Ludvíka Jagellonského se lvem a plameny. Jedná se o ten vpravo nahoře (další dva jsou dány na porovnání). A co je na něm tak zajímavého, když je jinak poměrně nedoražený? Především to, že na krku nejsou žádné plameny...

...Co je však na něm ještě dál zajímavé, je punc, jakým je vyražen ocas. Pokud se pořádně podíváte, zjistíte, že u všech tří kousků byl vyražen stejným kolkem (ostrá levá hrana na křížení ocasu, ostrý úhel na pravé straně, a zásek na levém horním konci ocasu)...

No a jak je to s tim ocasem - zde dobre viditelnym (prip. jak je to s dalsimi kolky), to si bude muset Greggy dokoumat za dlouhych zimnich veceru uz sam 😉

udelal mi celkem radost 🙂

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

oliver

Moderátor
#4679 - 5. 9. 2016, 22:02

no a jeste jedna radost, ktera mi dlouho unikala. vystavni kousek to sice neni (videl jsem hezci), ale celkova zachovalost ujde.

a pri te prilezitosti - nema nekdo nejaky takovy kousek na pujceni, udelal bych mu zdarma analyzu - stoji to za to, nevahejte 😉

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

MUDrAcula

Uživatel
#4680 - 20. 9. 2016, 22:01

Ahoj, přídám úplně běžný groš Josefa I. ze Slezska. Byl koupen v balíčku mincí. Když jsem jej poprvé uviděl tak jsem povyskočil, ale když jsem uviděl dírku na tváři tak jsem zase vychladl... 🙂 Ale mám jej rád 😉

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.