Moderátoři: Šenfi, acme2000, smith

vladik

Uživatel
#671 - 26. 12. 2011, 09:30

Asi joo 😃 příležitost dělá...hledače. Mám možnost a baví mě to, už jsem skoro sesbíral série D29-D56, ale kolečka jsou kolečka 😉

chybotisky napsal/a:

vladík, Vás si pamatuju, jste opravdu "sériový" muž 🙂

chybotisky

Uživatel
#672 - 26. 12. 2011, 10:24
Asi joo 😃 příležitost dělá...hledače. Mám možnost a baví mě to, už jsem skoro sesbíral série D29-D56, ale kolečka jsou kolečka 😉 chybotisky napsal/a: vladík, Vás si pamatuju, jste opravdu "sériový" muž 🙂 ...

oj tak to je pořádný kus práce. Doufám, že se Vám kromě zajímavých sérií někdy podaří narazit i na chybotisk a nabídnete 😉

vladik

Uživatel
#673 - 26. 12. 2011, 10:47

Určitě, velmi rád bych měl na novou literaturu a někomu jinému udělal radost, páč vedle v mincích si člověk něco koupí a hned to nějaký odborník pomluví a doporučí jinou a jinou 😎 což je sice dobře, ale kde na to člověk má brát 😈

trava

Uživatel
#674 - 26. 12. 2011, 11:07
tráva > číslo to už bylo zmíněno v několika předchozích příspěvcích - lepší by bylo, kdyby to sem radši někdo nahrál (než si sem všichni psali o poslání mailem ;-) )

Zkoušel jsem obrázek od Vladika sem vložit, ale bohužel je ve špatném souboru a nepobvedlo se to.

acme2000

Moderátor
#675 - 26. 12. 2011, 11:20

chybotisky napsal/a:

vladík, Vás si pamatuju, jste opravdu "sériový" muž 🙂

já bych se chtěl zeptat ZetPe, jestli by mohl rozvinout svou myšlenku, proč si myslíte, že stupňovitý číslovač?
Díky

odvíjel bych to od myšlenky, že se tisklo ... nejlépe demonstrovat na časové lince (nejdřív malý č. a pak velký stupňovitý):

4xx.xxx / 4xx.xxx - ještě normální stav

5xx.xxx / 5xx.xxx - na toto zatím nemáme důkaz, že by existovala. nicméně myslel jsem, že spíš bude dohledatelná tahle než ta se správnými šestkami na začátku, protože takhle by to vypadalo, že se malý přetočil (správně) o jednu cifru 4>5, kdežto velký o dvě (!!) 4>6

_5xx.xxx / 6xx.xxx
_ - tady už je ta špatná (prokázaná) kombinace

6xx.xxx / 6xx.xxx - tady tahle je už prokázaná, vypadá to, jako kdyby došlo ke korekci číslovače (protože 6xx.xxx / 7xx.xxx) není. Opět ale vyvstává otázka, proč se velký nepřetočil na cifru 7 (možná to už tedy mohl být zásah obsluhy?)

7xx.xxx / 7xx.xxx - normální stav

BPH

Uživatel
#676 - 26. 12. 2011, 12:04

/už jsem skoro sesbíral série D29-D56/.Taky jsem si to zkusil a sesbíral 100Kč serie F01 - F84.Těch pětistovek mám taky pár kusů z oběhu.Jestli chcete napište ,který serie Vám chybí..

vladik

Uživatel
#677 - 28. 12. 2011, 18:55
BPH
/už jsem skoro sesbíral série D29-D56/.Taky jsem si to zkusil a sesbíral 100Kč serie F01 - F84.Těch pětistovek mám taky pár kusů z oběhu.Jestli chcete napište ,který serie Vám chybí..

díky moc za nabídku už mi chybí jen D45, ale já si počkám nikam nepospíchám 😎

ZetPe

Uživatel
#678 - 2. 1. 2012, 12:25

obrázek od vladika: 500 Kč - C62 správný číslovač

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

ZetPe

Uživatel
#679 - 2. 1. 2012, 12:36

chybotisky napsal/a:

vladík, Vás si pamatuju, jste opravdu "sériový" muž 🙂

já bych se chtěl zeptat ZetPe, jestli by mohl rozvinout svou myšlenku, proč si myslíte, že stupňovitý číslovač?
Díky

Logicky vzato, jestliže existuje správně očíslovaná bankovka 6/6, tak druhá bankovka s číslem 5/6 musí být vadná právě v 6 (stupňový číslovač).

V opačném případě, že by existrovala správně očíslovaná 5/5, tak by bankovka s číslem 5/6 byla vadná v 5 (malý číslovač).

majkl

Uživatel
#680 - 19. 1. 2012, 08:44

Tak už i k nám do Brna dorazila civilizace. Dnes na mně poprvé vypadly z bankomatu dvoustovky série F (nové).

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.