Moderátoři: smith

Jaa-chym

Uživatel
#221 - 16. 4. 2014, 21:12

Spalovač mrtvol mě taky napadl, ale to v podstatě opravdu není horor, spíš tragicosi... ale dobré. Jo, Studna je fajn, ohraná, ale fajn🙂 Teď jdi a znič stromky, nic živýho tady po nás nesmí zůstat🙂
A co takhle Poltergeist nebo Vymítač ďábla? Sice dnes už taky trochu vyšumělý, ale na druhou stranu ve srovnání s většinou dnešních pseudohororů...

Pavel_III

Moderátor
#222 - 17. 4. 2014, 04:28

No, docela slušný horory (a bez umělých příšer) jsou válečná dramata. Třeba Zánik samoty Berhof (a další), ale i taková pohádka Deváté srdce, u které děti pláčí strachy ... taky jsem se u toho bál! 😃
Takový Vetřelec vlastně žádný horor není (ale kdysi nás na to nechtěli pustit do kina, že jsme moc malí, a my už to znali z Vídně 😉 ), je tam jediná hororově lekavá scéna, když ten potvor vyrazí z toho břicha. Jinak je to napínavé, dramatické, ale pravý horor to není. Mnohé válečné filmy jsou fakt horší.

Docela by mne zajímal "Kašpárkův hrobeček", pohádka, která u dětí propadla, ale bohužel, tuto hru se zatím nikdo nepokusil rekonstruovat. Anebo ten pohádkový horor "O třinácti tchyních"! 😃

Tovy

Uživatel
#223 - 17. 4. 2014, 13:09

Kdyz mi bylo 10 let, tak mi stacil Pes Baskervilsky, jak tam chodili po tech blatech... tech verzi je vice, ale jedna opravdu strasidelna 🙂

___

Uživatel
#224 - 17. 4. 2014, 13:36

Najstrašnejšia rozprávka, čo som videl sa volala "Rozprávka o putovaní". Morová epidémia a spaľovanie mŕtvych - dosť brutálne a smutné scény. Doporučujem...
http://www.csfd.cz/film/95404-pohadka-o-putovani/

Btw. ten chalan bol vlastne ako taký detektor. Vždy keď bol blízko zlatu, tak sa mu urobilo zle. Nakoniec to dotiahol tak ďaleko, že ho vedel k sebe pritiahnuť.

kacuro

Uživatel
#225 - 17. 4. 2014, 15:50

Mě se docela líbil film Sirotčinec: http://www.csfd.cz/film/231593-sirotcinec/

tenzor

Moderátor
#226 - 18. 4. 2014, 21:54

sigur napsal/a:

Najstrašnejšia rozprávka, čo som videl sa volala "Rozprávka o putovaní". Morová epidémia a spaľovanie mŕtvych - dosť brutálne a smutné scény. Doporučujem...
http://www.csfd.cz/film/95404-pohadka-o-putovani/

Btw. ten chalan bol vlastne ako taký detektor. Vždy keď bol blízko zlatu, tak sa mu urobilo zle. Nakoniec to dotiahol tak ďaleko, že ho vedel k sebe pritiahnuť.

Diky, uz dlouha leta mi vrtalo hlavou, jak se to vlastne jmenovalo, protoze to dali jednou a po listopadu 1989 uz ne. Vlastne se ani nedivim, spis tomu, ze to davali predtim, protoze urcite filosoficke a moralni poselstvi tam bylo dost silne a nadcasove. Jinak vyborne natoceno, myslel jsem ze to muselo byt v koprodukci s NSR a ono ne.. take tam byla vyborna hudba.

Wjem

Moderátor
#227 - 18. 4. 2014, 22:24

A co takhle nějaké vlastní horové příběhy a zážitky?
Já mám dva, oba z mládí...

Kdysi, ještě za totáče, se z reprobeden našeho gramorádia Eurofon začaly během dne nahlas ozývat 2 mužské hlasy. Bylo to jakoby se mezi sebou bavili dva muži, hlubšími hlasy a naprosto neznámým jazykem, který se nepodobal žádné současné řeči v Evropě, ani arabštině či jazykům typu čínštiny nebo japonštiny. Hlasy se ozývaly i při vypnutém gramorádiu a byly naprosto „čisté“ bez nějakého šumu či ruchu v pozadí. Trvalo to asi 10 dnů. Nikdy před tím a nikdy potom se to již nestalo. Krátce poté přiznala naše massmédia, že v Černobylu byla jaderná havárie. Když jsem to propočítával, tak ty hlasy přesně padly na dobu, kdy nad naší republikou přešel ten atomový oblak...

tenzor

Moderátor
#228 - 18. 4. 2014, 23:31

Otec jednou take jeste za totality chytl vysilani spanelske TV.. odraz od atmosfery.

Jaa-chym

Uživatel
#229 - 18. 4. 2014, 23:55
Kdyz mi bylo 10 let, tak mi stacil Pes Baskervilsky, jak tam chodili po tech blatech... tech verzi je vice, ale jedna opravdu strasidelna 🙂

Jo jo, jak mu svítily ty fosforeskující voči🙂 z toho sem byl taky připosranej😉 o Devátym srdci vždycky básnila matka, jak je to strašidelný, tak jsem si to ondyno stáhnul a jako dobrý, ale že by to byla až taková bubárna...

Wjem

Moderátor
#230 - 18. 4. 2014, 23:55
Otec jednou take jeste za totality chytl vysilani spanelske TV.. odraz od atmosfery.

Tohle bylo něco úplně jiného. Představ si, že jsi sám doma a naráz se vedle v pokoji začnou nahlas bavit 2 chlapy a navíc neznámou řečí. Jdeš se podívat co se děje a zjistíš, že ty hlasy jdou z reproduktorů gramorádia. Vypneš to a vytáhneš i zásuvku ze sítě, ale hlasy se suverenně baví dál. A tak to jde cca 10 dnů - pořád ty dva stejné hlasy, které se spolu baví a sem tam se i smějí. Bylo to vždy jen ve dne a naopak v noci daly pokoj...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.