Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

Maxmilian

Uživatel
#211 - 15. 1. 2014, 13:57

anglie jeste jde,ale tady....bydlim v 70 tisicovem meste kde byvaly 4 velke posty,
ty casem zredukovali na postu jedinou,zbytek rozdelili po pekarnach,zamecnictvich nebo opravnach obuvi,na mne vysla pekarna,kdyz jsem
chtel dneska poslat doboruceny dopis na Slovensko nevedely si pekarky rady a
odkazaly mne na mestskou postu,ktera se mazane naleza v pesi zone,po vystani
20 minutove fronty jsem od urednice pozadoval "eingeschrieben und eigenhändig"a po prosbe aby dopis vyplatila "sondermarkami"se temer zhroutila,
po delsi porade se zrejme sefem prohlasila,ze doporucene dopisy se znamkami
vyplacet nedaji a placla na obalku nalepku apost s viteznou grimasou aby jako
uz nezaclanel...toto vse v Landshutu-niederbayern..jeste jedno vazne upozorneni...nevyplacejte pohledy z dovolene nikdy samolepicimi znamkami,ty
zlotrili postaci totiz odlepuji a pohledy zahazuji...jako mych 20 pohledu z Rima.
podle historickych dokumentu chodili rakousti postaci 5x denne a dopisu z Pra-
hy do Vidne to trvalo den,kdyz si na toto vzpomenu dostavam vztek,vztek na
vsechny ty preskolene zedniky a holice kteri nasimi zasilkami manipuluji...

dejvy

Moderátor
#212 - 15. 1. 2014, 17:25

Maxmilian napsal/a:

... jeste jedno vazne upozorneni...nevyplacejte pohledy z dovolene nikdy samolepicimi znamkami,ty zlotrili postaci totiz odlepuji a pohledy zahazuji...jako mych 20 pohledu z Rima...

A co tam mám tedy v USA nalepit? 🙄

smith

Moderátor
#213 - 15. 1. 2014, 17:33
anglie jeste jde,ale tady....bydlim v 70 tisicovem meste kde byvaly 4 velke posty, ty casem zredukovali na postu jedinou,zbytek rozdelili po pekarnach,zamecnictvich nebo opravnach obuvi,na mne vysla pekarna,kdyz jsem chtel dneska poslat doboruceny dopis na Slovensko nevedely si pekarky rady a odkazaly mne na mestskou postu,ktera se mazane naleza v pesi zone,po vystani 20 minutove fronty jsem od urednice pozadoval "eingeschrieben und eigenhändig"a po prosbe aby dopis vyplatila "sondermarkami"se temer zhroutila, ...

A ja som sa už tešil na pekne vyfrankovaný list z Nemecka 😞

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Frantig

Uživatel
#214 - 15. 1. 2014, 17:42

Přeškolení zedníci...to je přesně ono! Práce pošťáka už dávno není prestižní a dobře placené zaměstnání jako za dob Rakouska-Uherska, tudíž podle toho lid poštovní přistupuje k zákazníkům a zásilkám. Čest všem výjimkám!

Wjem

Moderátor
#215 - 15. 1. 2014, 20:39

Nefrankuji filatelisticky. Otevřeně přiznávám, že ač sám určité známky sbírám, tak jejich používání v současné době považuji za anachronismus, který v podstatě poštovní provoz zdržuje (a zdražuje). Vůbec netuším, kolik činí poštovné a jsem línej to někde shánět a pamatovat si to, neřkuli kupovat známky a pracně je lepit na obálky. Prostě to bábě strčím za přepážku, ta mě zkasíruje, strčí dopis do mašiny a je to.

Přitom ne, že by většina ze současných poštovních známek nebyla krásně vyvedená malá grafická dílka...o tom žádná. Ale je to stejné, jako kdybych, coby staromilec - fajnšmekr, trval na tom, aby po dálnicích mohly jezdit kočáry tažené koňmo. Zajisté krásný pohled pro oko, ale totálně to zpomalí dopravu a ještě "zasere" povrch vozovky...

Zavedl bych po republice nějakých 10-15 speciálních pošt, kde by zásadně přijímali o odbavovali pouze filatelisticky vytvořené zásilky a na ostatních poštách bych to zakázal. Ať si ti, co dychtí odesílat filatelisticky frankované zásilky najdou čas a odeberou se do těchto poštovních "skanzenů". Na druhou stranu by tam za přepážkou měli pracovat podobní známkoví nadšenci, kteří by měli maximální pochopení pro jakékoliv filatelistické vrtochy a citlivě na přání vše razítkovali.

Maxmilian

Uživatel
#216 - 15. 1. 2014, 20:52

mas pravdu Wjeme..ja pujdu tvou stopu jeste o kousek dal...ja bych ty zapraskane znamky uplne zrusil...aby nam nezasraly kastliky..

regula_jan

Moderátor
#217 - 15. 1. 2014, 21:10

Hlavně že si můžu na poště koupit žvejkačky a čokoládovou tyčinku (ještě jsem tak ale neučinil).

Wjem

Moderátor
#218 - 15. 1. 2014, 21:16
mas pravdu Wjeme..ja pujdu tvou stopu jeste o kousek dal...ja bych ty zapraskane znamky uplne zrusil...aby nam nezasraly kastliky..

Proč to hnát zhrzeně ad absurdum? Ačkoliv po dálnicích sviští jen motorová vozidla, kočárem taženým vraníky se také můžu projet a vychutnat si to, Ale holt jen někde...

Pavel_III

Moderátor
#219 - 16. 1. 2014, 04:09
Nefrankuji filatelisticky. Otevřeně přiznávám, že ač sám určité známky sbírám, tak jejich používání v současné době považuji za anachronismus, který v podstatě poštovní provoz zdržuje (a zdražuje). Vůbec netuším, kolik činí poštovné a jsem línej to někde shánět a pamatovat si to, neřkuli kupovat známky a pracně je lepit na obálky. Prostě to bábě strčím za přepážku, ta mě zkasíruje, strčí dopis do mašiny a je to. Přitom ne, že by většina ze současných poštovních známek nebyla krásně vyvedená malá grafická dílka...o tom žádná. Ale je to stejné, jako kdybych, coby staromilec - fajnšmekr, trval na tom, aby po dálnicích mohly jezdit kočáry tažené koňmo. Zajisté krásný pohled pro oko, ale totálně to zpomalí dopravu a ještě "zasere" povrch vozovky... Zavedl bych po republice nějakých 10-15 speciálních pošt, kde by zásadně přijímali o odbavovali pouze filatelisticky vytvořené zásilky a na ostatních poštách bych to zakázal. Ať si ti, co dychtí odesílat filatelisticky frankované zásilky najdou čas a odeberou se do těchto poštovních "skanzenů". Na druhou stranu by tam za přepážkou měli pracovat podobní známkoví nadšenci, kteří by měli maximální pochopení pro jakékoliv filatelistické vrtochy a citlivě na přání vše razítkovali.

Provoz to v zásadě nezdržuje (když pomineme variantu 20 vylepených známek mnoha hodnot), problém je spíš v tom, že pošta (nebo její vrchní velení) tak nějak nepočítá moc s tím, že by se na dopisy měly lepit známky, nebo že tam přijde člověk s vylepeným reko či cenným psaním, protože pro poštu je výhodnější známky prodat, ale za poštovné zase vybrat hotovost (jako v předznámkovém období - v tom je asi nutno spatřovat ten pokrok o krok až 5 kroků vzad). Takže když k přepážce přijde člověk s vyfrankovaným dopisem, tak ta mladá holka je z toho celá vedle, protože se s tím za 14 dní své praxe dosud nesetkala, není na to proškolená ... a pak to teda skutečně zdržuje. Ale není to problém známek, leč špatně, z hlediska zákazníka (odesílatele), nastaveného systému.

Maxmilian

Uživatel
#220 - 16. 1. 2014, 09:22

üplne presne...neskoleny a liny personal je hlavni prekazkou...nestastnici bydlici
od druheho patra vyse nikdy nedostanou doporucene zasilky aniz by si je na
poste vyzvedli sami...ach jo

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

NSR - čistá - č. 946

NSR - čistá - č. 946

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
Umění - č. 2772 - I. typ - čistá

Umění - č. 2772 - I. typ - čistá

Cena: 35,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1239

Rakousko - čistá - č. 1239

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Alexei Kasatonov - 101

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Alexei Kasatonov - 101

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Česká a slovenská grafika - čistá - č. 2005-2008

Česká a slovenská grafika - čistá - č. 2005-2008

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1198

Rakousko - čistá - č. 1198

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
I. světový sjezd studentstva - čistá - č. 429-430

I. světový sjezd studentstva - čistá - č. 429-430

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Lupa čtenářská s pevnou lomenou rukojetí - LCH RHB90A - D 026A

Lupa čtenářská s pevnou lomenou rukojetí - LCH RHB90A - D 026A

Cena: 365,- Kč

Přejít na eshop
70 let Československa - čistá - č. 2824

70 let Československa - čistá - č. 2824

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop
Československé loutky - čistá - č. 1189-1193

Československé loutky - čistá - č. 1189-1193

Cena: 15,- Kč

Přejít na eshop