Moderátoři: smith, Kucera, jan322

criss23

Uživatel
#311 - 15. 4. 2016, 12:49

Vím, sbírkové nejsou..... nemám zdroj 😞

Evropa1

Uživatel
#312 - 15. 4. 2016, 12:56

Jestli z těchto mincí nemáte radost, pak je nekupujte. Sběratelství není závod, ve kterém je lepší ten, kdo má víc kusů. O tom to není a zdroje v případě běžnějšího sortimentu jsou, pouze to chce chvíli sečkat, až se objeví to, co chci. Pak je naprosto nepodstatné, jestli budu jejich vlastníkem hned nebo za rok, ale je jisté, že tyto mince vlastnit budu.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

criss23

Uživatel
#313 - 15. 4. 2016, 13:09

Radost z nich mám, i když stav není takový jaký bych chtěl. Počkám na lepší kousky a pak tyto prodám. Vždyť o tom sběratelství také je. Sběratel koupí stejný ročník v lepším stavu, ten horší pak nabídne dál. Netvrdím, že jde o šrot.

Voloda16 : mohu požádat o foto Zlatníku v RL, nebo čisté nule ?

Evropa1

Uživatel
#314 - 15. 4. 2016, 13:47

Zde máte velmi hezky zachovalou běžnější minci.

http://www.hdrauch.com/deutsch/auktionen/preview.php?type=coins&id=2413

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Misak33

Moderátor
#315 - 15. 4. 2016, 14:12

Ten flek na portretu nevadi, ju?

Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/

Evropa1

Uživatel
#316 - 15. 4. 2016, 15:40

Pokud ten flek nemá zhoubné základy a budu vědět, že patří k původní patině, pak by mě vadil mnohem méně, než omytá mince bez fleku.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Filozof

Uživatel
#317 - 15. 4. 2016, 21:17

criss23
Díky za odpověď. "Běžné ročníky" mám - to píšeš o zlatnících? Běžné ročníky znamená sada 1872 - 1892 ? sbíráš i KB?
Dvouzlatníky máš taky?
Pokud jde o měď - já ji donedávna úmyslně vynechával - prostě proto, že sbírat všechno nejde a čék si musí dát nějaké omezení. Pak to není sběratelství, ale hromadění. Nicméně alespoň vzorek = 1ks libovolného ročníku, bych asi rád měl. Např. takový 30krejcar je nádherný. Bohužel jsou z logiky věci hůře zachovalé a tím hodně stoupají ceny zachovalých kusů drobných nominálů. A dát 800,- za něco, co šlo před pár lety v klidu koupit za 200, se mi příčí.

criss23

Uživatel
#318 - 15. 4. 2016, 21:35

Filozof :
ano běžné Vídeňské mám, chybí mi jen 72,74 a KB sbírám také.

15kr a 30kr mám v nádherném stavu, ale cenu radši psát nebudu. Tak moc jsem je chtěl v Top kvalitě, až jsem je koupil

Filozof

Uživatel
#319 - 15. 4. 2016, 21:36

A pokud jde o "sběratelskou filozofii", má ji samozřejmě každý jinou a žádná není "správně". Jeden je magor do kvality, druhý zase potřebuje zkompletovat celou řadu - jakýkoliv stav, třetí má jen 5 mincí ve sbírce, ale každá je unikát... Sběratelé jsou různí.
Osobně sbírám pro radost (asi jako každý sběratel) a pro zabránění vyhazování peněz za blbostě. :-) A mně osobně udělá radost každý zachovalý kousek, na kterém je krásně vidět nádhera mince, podrobnosti kresby, harmonické vyvážení plochy, umění rytce - takže nemám zájem o ošouchané kusy, kde to prostě není vidět. Raději si koupím hezkou minci jednou za 2 měsíce, než 10x 3/3.
No a časem - jsi-li sběratel a ke sbírání studuješ a čteš o nejen numismatice, ale i době, vládcích atd., Tě asi začne pohlcovat ta "staroba" těch předmetů, ty zhmotněné dějiny - čili se logicky nenápadně začneš přesunovat ke starším věcem. Zachovalý, mrně prohnutý 15krejcar s nepravidelným tvarem a starou patinou z roku 1716 Ti prostě začne připadat krásnější, než dokonale zachovalý 2Zlatník s lesknoucí se plochou, kulatostí 0,05 a stavem právě vyraženého kusu. No a nebo taky ne a moderna Tě bude brát celý život nejvíc - prostě vkus.

Vše výše napsané samozřejmě platí jen pro sběratele. Bohužel (z mého hlediska) dnes je však sběratelů méně a většina jsou obchodníci, mající vlastní nabídky stovek a tisíců mincí na netu. A to je samozřejmě jiný živočišný druh. Tam se o nějaké "filozofii" nemá cenu bavit. Filozofií jsou many many many.

Voloda16

Uživatel
#320 - 15. 4. 2016, 21:48

"Bohužel (z mého hlediska) dnes je však sběratelů méně a většina jsou obchodníci, mající vlastní nabídky stovek a tisíců mincí na netu."
to je zajímavé, a kdo jim to kupuje, zase obchodníci? 😃

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.