Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

smith

Moderátor
#181 - 15. 7. 2012, 00:24
No tak v porovnáním se Slovenskou poštou velmi dobré :-). Nemyslím si, že by ČP hospodařila špatně, jen mě kapku zarazil výsledek hospodaření za roky 09 a 10

Keď beriem to, že je kríza a tým pádom skoro každá firma má nižšie obraty, ešte stále dobre. Aj keď výsledok r. 2010 je iba 50% r. 2009.

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

smith

Moderátor
#183 - 15. 7. 2012, 18:04

Zaujímavá tematická zbierka...

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Pavel_III

Moderátor
#186 - 18. 7. 2012, 22:48

Chtěl bych poradit - která varianta listu z chystaného exponátu (některé obrázky jsou "náhradní" - známka stejné hodnoty jen s jiným přetiskem, ani nedopatřením nemám vše naskenováno - je to jen pro představu, ilustraci a následný tisk "albového listu") je lepší?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

**Obrázky:**

Obrázek vložený uživatelem

VI. typ bohužel nemám a za posledních, minimálně, 10 let jsem ani žádný neviděl v nabídce. Aukro a ebay ignoruju, k tomu nemám důvěru.

ikanek

Moderátor
#187 - 18. 7. 2012, 23:07

Oboje vypadá graficky velmi pěkně, i po stránce informační. Pro rychlejší orientaci bych doporučil z popisu typů dát někam do úvodu, že jsou všechny 3 mm vysoké (to je společné pro všechny typy ručních přetisků). Možná zkus ještě vytvořit variantu s tabulkou, kde by byly údaje jako:

Délka přetisku, střední část M, tvar E a pod. Tím by se to mohlo více zpřehlednit. A pro jurymany rychlejší orientaci.

ikanek

Moderátor
#188 - 18. 7. 2012, 23:09

Ještě k chybotisku F UME. Předpokládám, že se jedná o knihtiskový přetisk. Je známo, na kterém ZP se tato vada vyskytla, či je náhodná?

Pavel_III

Moderátor
#189 - 18. 7. 2012, 23:44

Jestli jsem správně pochopil poznámku v katalogu Sassone, tak snad 63. pole na části nákladu (konkrétně tyhle by měly být II. typ knihtiskového přetisku, ale mám i jeden I. typ). Ale moc bych na to nespoléhal, protože ty přetiskové desky nejspíš párkrát předělávali. Situaci komplikuje i to, že F UME existuje i s ručními přetisky, osobně mám dva exempláře IV. typu (10 f Karel a 2 f doplatní červené číslo), katalogy uvádí i u jiných typů. Mám i 50 f parlament II. typ knihtisk s výrazně oslabeným, nedotisknutým, I (na to v tom exponátu ale nehodlám upozorňovat -> všeho s Mírou).
Literatura uvádí i chybotisk FIUNE (Donaupost Umsturzkatalog), FIUM, IUME (Brom - FIUME - 34. fil. příručka), ale to jsem nikdy ani neviděl.

Pro zajímavost, novinovou mám s přetiskem FUIME (I. typ knihtisk).

Ty popisy vycházejí z "tradičních" popisů a tam (třeba ten Brom) to vždy zopakují. Tabulka by se asi nějaká základní vyrobit dala, ale kam s ní? 😎 Už tak to mám na 11 listů. To je včetně 3 pamětních listů (jsou tam jiné známky a typy přetisků než mám volně, škoda to neprezentovat - např. 2× doplatní černá čísla s knihtiskem a ruční, z toho jedna 50 f dokonce s průsvitkou stojaté kříže) a dvou dopisů jako ukázka (jeden z posledního dne platnosti).

Ještě bych se zeptal, jestli je vhodné zmiňovat první, zkusmý, přetisk, když ho nemám.

ikanek

Moderátor
#190 - 18. 7. 2012, 23:57

Tuto typologii jsem v katalogu SASSONE viděl. U knihtiskových vydání by to mělo být pravděpodobně konstantní - tedy do doby než to opravili či do konce tisku.

S ručními přetisky je situace trochu jiná, stačí nějaká nečistota, odchýlení od správného sklonu při přetištění a hned nějaké to písmenko chybí a nebo je dvojitě. Další možností je poškození štočku ručního přetisku.

Co se týče navrhované tabulky - myslel jsem dát místo slovního popisu. Slovní popis není špatný, ale pro rychlý přehled pro jury bude tabulka asi vhodnější. To bude záležet, kolik na to jurymani budou mít času.

Jaký exponát to bude - klasický 5-rámový - o FIUME?

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Rakousko - čistá - č. 1605

Rakousko - čistá - č. 1605

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1576

Rakousko - čistá - č. 1576

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2021, rozšířená verze - (29 listů), vč. zesílených euroobalů, nezasklené, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2021, rozšířená verze - (29 listů), vč. zesílených euroobalů, nezasklené, papír 160gr.

Cena: 299,- Kč

Přejít na eshop
65. výročí VŘSR a 60. výročí vzniku SSSR - čistá - č. 2561-2562

65. výročí VŘSR a 60. výročí vzniku SSSR - čistá - č. 2561-2562

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1484

Rakousko - čistá - č. 1484

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1321

Rakousko - čistá - č. 1321

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
USA - balíček poštovních známek POMfila - 50 ks

USA - balíček poštovních známek POMfila - 50 ks

Cena: 99,- Kč

Přejít na eshop
Znaky čs. měst 1982 - čistá - č. 2525-2528

Znaky čs. měst 1982 - čistá - č. 2525-2528

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
OPTIMA 1 C - na mincovní sady a velké bankovky

OPTIMA 1 C - na mincovní sady a velké bankovky

Cena: 180,- Kč

Přejít na eshop
Světové kulturní osobnosti - čistá - č. 1768-1773

Světové kulturní osobnosti - čistá - č. 1768-1773

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop