Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

Wjem

Moderátor
#331 - 7. 9. 2012, 19:50

Ty meruňky a trnky zas můžou pomrznout... Já bych se té vlastní chmelnice nebál...chmel neumrzne a navíc ve vašem kraji tedy žádné pivní zázraky nejsou - pamatuji si akorát na nějaký znojemský patok 😞 Naopak kdybys měl vlastní, dobře a s láskou ošetřované pívečko, tak bys byl rozhodně místní širokodaleko proslavený originál 😉

Arsen

Uživatel
#332 - 7. 9. 2012, 19:58

Víno nedělám, ale mám pár kamarádů, co vinaři jsou. A jeden má iršaj nejen na burčák, ale i na víno a jednou jsem ochutnával a bylo víc než pitelné.. zajímavé je, že v pondělí říkal, že burčák z iršaje bude mít až tenhle víkend, čím to asi bude?

Tak ono to bude asi tím,že su podvodník a lhář.
Nemůže to být třeba tím,v jaké je to lokalitě,na které straně od kopce a jakou chce mít vinař sladkost?

tenzor

Moderátor
#333 - 7. 9. 2012, 20:05

No, vidím, že to tu začíná být lehce konfrontační.. takže jen ve zkratce: ano, může to být tím.
P.S.: vzhledem k tomu, že iršaj mají vinaři na Moravě většinou v dost omezeném množství, tak opravdu nevěřím tomu, že byť sklizený do půlky srpna by byl burčák z něj ve velkém množství nabízený u silnic..

Arsen

Uživatel
#334 - 7. 9. 2012, 20:06
Ty meruňky a trnky zas můžou pomrznout... Já bych se té vlastní chmelnice nebál...chmel neumrzne a navíc ve vašem kraji tedy žádné pivní zázraky nejsou - pamatuji si akorát na nějaký znojemský patok 😞 Naopak kdybys měl vlastní, dobře a s láskou ošetřované pívečko, tak bys byl rozhodně místní širokodaleko proslavený originál 😉

Na merunky mám dobrou polohu,s trnkama je to horší,ale když si vezmu,že ve vinohradě strávím min. 500hod. bez vinobraní a práci ve sklepě a těch 300 stromků 3-4 krát za rok akorát obseču,tak je to nesrovnatelné.Vinohrad Tě musí bavit,kdežto já když to počítám a uvažuju nad tím,tak je to děs.
Pivo tu opravdu svoje nemáme,ale já zase nejsu nějaký oblastní patriot.Já můžu i české. 😉

Arsen

Uživatel
#335 - 7. 9. 2012, 20:12
No, vidím, že to tu začíná být lehce konfrontační.. takže jen ve zkratce: ano, může to být tím. P.S.: vzhledem k tomu, že iršaj mají vinaři na Moravě většinou v dost omezeném množství, tak opravdu nevěřím tomu, že byť sklizený do půlky srpna by byl burčák z něj ve velkém množství nabízený u silnic..

Já se vůbec nechcu dohadovat,jenom vysvětluju,jak je možné mít už ted burčák.Je to 13 dnů.co sme ho sbírali.A iršaj se u nás pěstuje vyloženě jenom na jídlo a na burčák,víno z něj je hnus.Ale je pravda,že každý může mít jinou chut.
A co se týče toho nabízeného brzy u silnic,tak to dá tušit,že je to Ungarn,Chilan nebo jabčák.Ale stejně to moc lidí nepozná.Pokud nemáš zažitý náš burčák z hroznů,tak moc šancí nemáš.

Wjem

Moderátor
#336 - 7. 9. 2012, 20:16
Na merunky mám dobrou polohu,s trnkama je to horší,ale když si vezmu,že ve vinohradě strávím min. 500hod. bez vinobraní a práci ve sklepě a těch 300 stromků 3-4 krát za rok akorát obseču,tak je to nesrovnatelné.Vinohrad Tě musí bavit,kdežto já když to počítám a uvažuju nad tím,tak je to děs. Pivo tu opravdu svoje nemáme,ale já zase nejsu nějaký oblastní patriot.Já můžu i české. 😉

Jo, a ještě je na těch vinohradech nezbytné instalovat ty střílecí odháněče zpěvného žravého ptactva 😃 Když jsem tam byl loni, tak jsem myslel, že jde o nějaký ranní myslivecký hon - a ono to akorát odhánělo špačky 😋

Arsen

Uživatel
#337 - 7. 9. 2012, 20:32

Jo, a ještě je na těch vinohradech nezbytné instalovat ty střílecí odháněče zpěvného žravého ptactva Když jsem tam byl loni, tak jsem myslel, že jde o nějaký ranní myslivecký hon - a ono to akorát odhánělo špačky

To mají u nás většinou ti větší vinaři,jinak se dělá rozpis hlídek a každý,kdo má vinohrad by měl mít v určitý den hlídku.To pak chodíš a střílíš poplašnákem a říká se jim hotař.

Wjem

Moderátor
#338 - 7. 9. 2012, 20:41
Jo, a ještě je na těch vinohradech nezbytné instalovat ty střílecí odháněče zpěvného žravého ptactva Když jsem tam byl loni, tak jsem myslel, že jde o nějaký ranní myslivecký hon - a ono to akorát odhánělo špačky To mají u nás většinou ti větší vinaři,jinak se dělá rozpis hlídek a každý,kdo má vinohrad by měl mít v určitý den hlídku.To pak chodíš a střílíš poplašnákem a říká se jim hotař.

A není produktivnější a efektivnější vyměnit poplašňák za brokovnici a pro všechny zúčastněné hlídače poté průběžně pořádat veselici u spaččího gulášku? 😋 A klidně bych z toho uděla i špačsko - kormoránní "žranici", páč těch kormoránů, co na Pálavě decimují rybí populaci je tam až až až až moooc...

Arsen

Uživatel
#339 - 7. 9. 2012, 20:44

No jo,řekni to ochráncům nebo v některých případech jakoochráncům přírody.
Ty hejna špačků to je ale dílo,nechat si je půl dne ve vinohradě a máš posbíráno.

Wjem

Moderátor
#340 - 7. 9. 2012, 20:53
No jo,řekni to ochráncům nebo v některých případech jakoochráncům přírody. Ty hejna špačků to je ale dílo,nechat si je půl dne ve vinohradě a máš posbíráno.

Věřím, a tyhle "pseudoochránce přírody" bytostně nesnáším. Ať jdou žrát (ti špaččci i přírodní pseudoochránci) lýkožrouta na Šumavu...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.