Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

dejvy

Moderátor
#611 - 1. 2. 2013, 20:41
Nepřežijí to ale ty body za úpravu. 😉 Co ti pomůžou body třeba za vzácnost materiálu (a můžeš tam mět rarity jak prase), když ti sundají body za tyto "přesahující" listy. Dolní okraj jsem ti už psala- 3,2 cm. A věř tomu, že si toho opravdu všimnou. Nedivila bych se, kdyby ti to jurymanoval někdo ze zdejšího fora 😃 (a možná to tak i bude)

😈 😈 😈 jurymanoval 😈 😈 😈

pavlinka

Moderátor
#612 - 1. 2. 2013, 20:52

No první sa už ozval a není tady jediný 😃

dejvy

Moderátor
#613 - 1. 2. 2013, 20:55

No já to hodnotit nebudu, na to nemám papíry 😉.

pavlinka

Moderátor
#614 - 1. 2. 2013, 21:03

Obávám sa, že na to Maďarsko asi nikdo.

Pavel_III

Moderátor
#615 - 1. 2. 2013, 23:23

V tom případě je to ovšem neřešitelný problém. 😞

dejvy

Moderátor
#616 - 1. 2. 2013, 23:40

Jurymanů na teritoriální filatelii je hodně, jen ať se chlapci potrápí 😆.

Pavel_III

Moderátor
#617 - 1. 2. 2013, 23:53

Já měl na mysli spíš ty centimetry.

Anebo ... mohl by být obsah a ty předcházející dva odstavce písmem menším?

dejvy

Moderátor
#618 - 2. 2. 2013, 00:20

Velikost písma tuším není nikde stanovena, pouze se doporučuje odlišení textů (např. základní text normální písmo, odborný filatelistický kursivou apod.). Takže ve zmenšení písma bych určitě problém neviděl.

Pavel_III

Moderátor
#619 - 2. 2. 2013, 03:58
Velikost písma tuším není nikde stanovena, pouze se doporučuje odlišení textů (např. základní text normální písmo, odborný filatelistický kursivou apod.). Takže ve zmenšení písma bych určitě problém neviděl.

Tak jsem to nemyslel. Spíš že by vypadalo divně, kdyby na titulním listě byl text o cosi menší než ve zbytku. Ale u těch dvou odstavců ("exponát představuje" a "číslo pod známkou") a obsahu by to možná šlo, ale taky mi to přijde divný. Musel bych to zmenšit o 2 body a to se mi zdá dost. Anebo všechno (kromě literatury) písmo na úvodním listě zmenšit o půl bodu, to by možná do očí netlouklo.

Dělení na základní text normální písmo a odborný kursivou se mi osobně příliš nelíbí, nehledě k tomu, že mi není nikdy jasné co je ještě normální a co už odborné, když to mám vymýšlet a rozhodovat já. 🙂

pavlinka

Moderátor
#620 - 2. 2. 2013, 13:17

No a vo tom to je Pavlíku! 😃 Nad tou kursívou a normálem jsem maturovala i já. Udělej úvodní list písmem vel. 10. Normálně se píše 12-kou, ale když je toho víc jako u tebe, tak to vadit nebude. Na ostatních listech zachovej 12-ku jako hlavní popis (nadpis a kecání k němu) a tématické texty 10-ka normál a filatelistický popis 10-ka kursíva. Tématický- známka vyšla tak a tak a byla přetisknutá tak a proto. Filatelistický- ten přetisk je o půl mm větší jak druhý, nebo známečka má v dolním růžku nějaký mušinec a tím se odlišuje od druhých. 😉

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.