milan 007

Uživatel
#101 - 9. 5. 2020, 15:12

Nemci maju minimalne dve tlacove dosky fascimilii.jednu z roku1897 a jednu o sto rokov starsiu vydanu k 150 vyrociu.pri prvej o povodnej TD nikto nevedel a pri druhej este nebola objavena.ta prva je vytvorena z originalu pozicanemu museu a ta druha s novotlaci z roku 1912.su medzi nimi rozdieli.

al_bunda

Uživatel
#102 - 9. 5. 2020, 19:39

Ja tuto oblast nedelam, ale toto mi prijde jako falzum. Je to tak?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#103 - 10. 5. 2020, 17:19

Z těch skenů nejsem schopný rozeznat, o co jde. Bylo vytištěno několik replik i padělků, že se v tom nedá dobře orientovat. Navíc, nepřečtu, co je napsané u uvedené známky.
Dnes jsem na chalupě, kde nemám k dispozici porovnávací materiály, abych určil ZP.
U POST PAID nebyly vytištěné žádné novotisky, protože se z desek tisklo, až se úplně opotřebovaly a poté byly přeryté Sherwinem, jejichž tisk se snadno pozná a jejichž ukázky jsou v této diskusi.

al_bunda

Uživatel
#104 - 10. 5. 2020, 18:18
Z těch skenů nejsem schopný rozeznat, o co jde. Bylo vytištěno několik replik i padělků, že se v tom nedá dobře orientovat. Navíc, nepřečtu, co je napsané u uvedené známky. Dnes jsem na chalupě, kde nemám k dispozici porovnávací materiály, abych určil ZP. U POST PAID nebyly vytištěné žádné novotisky, protože se z desek tisklo, až se úplně opotřebovaly a poté byly přeryté Sherwinem, jejichž tisk se snadno pozná a jejichž ukázky jsou v této diskusi.

Aha, ony se ty obrazky po nahrani dost zmensily. U znamky je napsano, ze se jedna o SG 13 a vzacnejsi odstin deep blue a kruhove razitko c.2

Jaromir

Moderátor
#105 - 10. 5. 2020, 18:32

Musím se podívat zítra do katalogu, čemu SG 13 odpovídá, zda je to vydání "intermediate" a porovnat je s materiály, které mám k dispozici.

shareman

Uživatel
#106 - 10. 5. 2020, 20:20

Pomohlo by aj vidieť druhú stranu známky či to nie je fotokópia.

al_bunda

Uživatel
#107 - 11. 5. 2020, 10:25
Pomohlo by aj vidieť druhú stranu známky či to nie je fotokópia.

tu tam bohuzel prodejce nedal

Jaromir

Moderátor
#108 - 11. 5. 2020, 13:12

Tak jsem známku porovnal s materiály, které mám k dispozici.
Je to ZP3 s odstínem deep blue, provedení "intermediate", tedy SG.13. Řekl bych, že časné provedení intermediate, blíží se tisku "early."
Zda je tato známka pravá nebo ne, se z přiloženého skenu nedá poznat, ale s příslušným ZP3 sedí dokonale.
Ono se vyskytuje na prodej velké množství Mauritiů, kde člověk neví, na čem je.
Např. zde je prodávaná známka jako "earliest", což není ani náhodou a navíc ani nesedí se žádným ZP: https://www.ebay.com/itm/Mauritius-1848-2d-Dp-Blue-Grey-SG5-Pos-8-Earliest-Impression-Ave-Used-Rare-CV-2/293576307847?hash=item445a82f487:g:RuQAAOSwsb9euQ7P
Ani cena neodpovídá provedení "earliest."

Jaromir

Moderátor
#109 - 18. 8. 2020, 13:08

Vážení přátelé,
tak se mi podařilo z období 1847 - 1859 shromáždit dostatečné množství materiálů, že jsem z nich vytvořil jednorámový exponát, který bude mít premiéru na výstavě Praga PICCOLA v rámci veletrhu Sběratel v září 2020. Vkládám sem pouze úvodní list z důvodů, že nechci zveřejňovat na webu všechny materiály a též, aby to bylo pro návštěvníky výstavy překvapení

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

gorila

Uživatel
#110 - 18. 8. 2020, 13:38

Hmm, teď mám důvod nakouknout i do filatelistické sekce.

É, chtělo by to doladit práci s textovým editorem.

  • úvodní text, zarovnání do bloku
  • "Plán exponátu:", použít tabelátory aby text "list*" začínal na stejné pozici z leva.
  • "Plán exponátu:", "Použitá literatura", "Oblasti osobního výzkumu:", "Nejvýznamnější položky:" použít jiný font (bezpatkový) nebo o jeden či dva body větší velikost fontu.

Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.