Jaromir

Moderátor
#191 - 3. 11. 2020, 20:12

Hlavně byla výborná cena 680 Eur včetně poštovného, což bylo v přepočtu 19.015,-Kč. U Feldmana se podobná vydražila za 1.300 GBP, k čemuž když připočtu provizi + DPH, tak se jedná cca o 55.000,-Kč, takže jsem dost ušetřil.

david kopriva

Uživatel
#192 - 4. 11. 2020, 01:17

Tak to je rozhodně výhodné, pěkná známka.
Jsem rád, že jsem tipoval správně 🙂

Jaromir

Moderátor
#193 - 4. 11. 2020, 09:58
Tak to je rozhodně výhodné, pěkná známka. Jsem rád, že jsem tipoval správně 🙂

Pane Kopřivo,
ano Váš tip byl správný.
Ještě jsem koupil POST PAID 2 pence od renomované firmy jako "intermediate" (bez atestu), ale nejsem si jistý, zda to intermediate je. Můj názor je, že je to něco mezi "intermediate" a "worn".
Pro porovnání ještě přikládám známku z první strany, kterou znalec Holcombe v atestu označil jako "worn."

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

david kopriva

Uživatel
#194 - 4. 11. 2020, 21:05

bezva známky,

"late" intermediate , ty šikmé tahy jsou ještě dost výrazné (bez velkých weakness)
a ta s raz "1" je již worn

Jaromir

Moderátor
#195 - 5. 11. 2020, 09:26
bezva známky, "late" intermediate , ty šikmé tahy jsou ještě dost výrazné (bez velkých weakness) a ta s raz "1" je již worn

Pane Kopřivo,
díky za Váš názor, vidím to podobně. První známku jako pozdní "intermediate" blížící se "worn" u druhé známky označené Holcombem jako "worn" bych zase označil jako časnou "worn" blížící se kvalitou tisku k "intermediate".
Zajímavé, jak se rozlišení kvality tisku u POST PAID vyvíjelo v katalozích.
V katalogu Yverta z roku 1929 jsou uvedené 4 kvality tisku a použil jsem překladač vět:

  1. Gravure trés fine (jemné rytí) (Earliest)
  2. Bonne gravure (dobrý lept) (?)
  3. Gravure intermediaire (mezirytí) (Intermediate)
  4. Gravure usée (použité rytí) (Worn)

V roce 1980 uvádí Yvert 5 kvalit tisku)

  1. Gravure trés fine (earliest)
  2. Gravure fine (early)
  3. Bonne gravure (dobrý lept) (?)
  4. Gravure intermediaire (mezirytí) (intermediate)
  5. Gravure usée (použité rytí) (worn)

Je to zajímavé, protože katalogy Gibbons a Michel nerozlišují "dobrý lept"a "mezirytí", ale zato rozlišují "worn" a "latest", což zase nerozlišuje Yvert.
Katalog Michel v roce 1935 uvádí 5 kvalit Tolik k POST PAID.
Co se týká např. Lapirota, katalog Yvert 1929 uvádí 3 kvality tisku stejně jako všechny současné světové katalogy: Early, intermediate, worn.
Jako zajímavost uvedu, že 5 kvalit tisku u POST PAID rozlišoval i katalog LIPSIA z roku 1952 stejně jako 3 kvality tisku u Lapirota.

shareman

Uživatel
#196 - 6. 11. 2020, 14:56

Jaromír vidím, že lovíte ako ja. Za čo najnižšiu cenu, čo najlepšie veci 😆
Možno by nebolo zlé vlákno v chlubírne.
Stampboards má "Bargains picked up from Online Auctions". Tak niečo podobné.

Myslel som, že tento rok už nič nekúpim. Ale za 140€ sa odolať nedalo.
Predajca to dával ako použitú známku s odstráneným razítkom, tak sme sa dohodli na ešte nižšej cene.

Použitá určite je, ako všetky nerazítkované Lapiroty, až na pár kusov.

V pravo dole to síce vyzerá akoby sa pokúšal niekto známku čistiť, no neviem si moc dobre predstaviť, ktorý frajer by dokonale odstránil killer olejovou čiernou farbou ako sa používala na Mauríciu v dobe Lapirotu a zároveň tam ostala vôbec nejaká modrá.

Myslím, že to "vydranie" v pravo dole by kľudne mohla byť "suchá tlač" spôsobená kobaltovou modrou pre urýchlenie schnutia a zlým navlhčením papiera.
Alebo nejaký hlupák na tom niečo skúšal 🙄 Na razítko to nevyzerá. Čo poviete?

Je tam pár ďalších "vydraných" miest, no všetky 12-tky, ktorých obrázky mám, majú totožné chyby, takže to bolo doskou.

Každopádne pekný kompletný obrázok 12-tky. Každý Lapirot bez razítka sa počíta 😆

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#197 - 6. 11. 2020, 18:38

Sharemane moc pěkné, za ty peníze určitě. Nepoužitých Lapirotů je skutečně velmi málo, však tomu odpovídají vysoké katalogové ceny. Zkusil jste dát známku pod UV lampu?
UV lampa většinou ukáže, co se se známkou dělalo. Mám katalog Derichse 2009, kde se vydražil červený Mauritius POST OFFICE 1847-Limbo ze kterého byly odstraněné škrty perem. Známka vypadá velice pěkně, ale snímky pod UV lampou ukazuje původní znehodnocení známky.
Jinak, někdy se zadaří získat známky levně. Asi můj nejlevnější nákup byla "intermediate" 2 pence (je na stránkách P. Hoffmanna) v časném stadiu blížíci se "early" ve slušném stavu za 8.800,-Kč. Ale "intermediate" 2 penny zobrazená výše s širokými okraji a v dobrém stavu už stála 1.000 GBP.
Ale přes kapsu jsem se teď "praštil" u Feldmana. I když jsem všechny materiály koupil za velmi dobré ceny (šel jsem převážně po nevydražených obálkách), protože pokud se v jedné aukci vyskytne větší množství podobných obálek, vždy je šance, že o nějakou nebude zájem a dá se koupit pod vyvolávací cenu.
Feldman už avizoval, že moji platbu obdržel, teď ještě zaplatit "ranec" za DPH a jakmile materiály obdržím, tak něco dám do Chlubírny-

Jaromir

Moderátor
#198 - 7. 11. 2020, 10:46

Vážení čtenáři,
ani jsem nevěděl, že můj exponát Mauritius 1847-1859 pěkně zdokumentoval špičkový sběratel známkových zemí Ing. Ivo Szostok, který napsal pěkný článek o výstavě PRAGA PICCOLA 2020: http://www.znamkovezeme.cz/sberatel-2020-a-praha/#more-10910

david kopriva

Uživatel
#199 - 7. 11. 2020, 12:53

odstranění škrtů není bohužel nesnadné a vzácné ...na obr obě P.O. nyní u jistého německého majitele.
U Ferraryho to ovšem najdeme ještě s těžkým škrtem, stopy po němž jsou zde stále patrné ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#200 - 7. 11. 2020, 16:51

Pane Kopřivo,
myslíte, že se nedostanu do rozporu s autorskými právy, pokud bych sem do diskuse natáhl skeny z Derichsovy aukce? Ty skeny Mauritia Limbo 1 pod UV lampou jsou moc zajímavé. V roce 2009 byla tato známka u Derichse vydražena za 210.000 EUr. Píše o tom i Feldman ve svém katalogu v roce 2016.
Co se týká autorských práv, tak například máme pod hrozbou sankcí zákaz cokoliv zveřejňovat z aukcí Burda.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.