Moderátoři: Jaromir, dejvy, pavlinka, smith, ikanek

MusicCollector

Uživatel
#1 - 4. 8. 2022, 07:04

Zdravím!

Kdysi jsem zkusil stát se členem klubu filatelistů a to z důvodu, že se Mi to líbilo od dětství. Dělal to můj děda a já vlastně chtěl jeho sbírky utřídit (protože už bohužel není). Tak jsem myslel, že pochytím nějaká moudra a postupně proniknu do tajů filatelie. Jenomže z nedostatku času a jiných koníčků,Sport,sportovní karty,muzika atd,,, jsem to nějak nestíhal,ale dodnes jsem vlastně nepochopil co děda dělal. Ve sbírce měl 150 zásobníků guláše. Ražené a čisté serie. Různé zeme,náměty.Některé popsané vady.Mezitím celiny,celistvosti,pohlednice. Vím jen z povídání babičky, že vždycky s klubem koupil celou pozůstalost .Já osobně se nedokážu taky rozhodnout co vlastně sbírat,protože se Mi na tom líbí spousta věcí. Lákal by mě,ale způsob sbírání. Něco jako je postcrossing. Kdyby byl třeba adresář filatelistů,kterým můžete zasílat ročníky našich čistých známek za jejch. Nebo vaše chyběnky za jejich atd... Či krásně ofrankovat a udělat obálku a čekat na tu jeho... (jestli Mi rozumíte).Vím,že to má asi pramálo společno s filatelií, ale kdyby jste někdo o něčem takovém věděl. Dejte sem vědět. Díky ONDRA

PS: Jinak se snažím udělat z toho co děda měl nějaký systém. Řadím podle zemí serie, čisté ražené a hledám podle katalogu serie známek jen nevim jak se to přepočítává, ale vetšinou jsou asi korunové položky i když některé serie jsou čisté,ale běžně dostupné.

Zdědil jsem neskutečnej guláš po dědovi proto vlastně sbírám "třídím" celý svět

Ynhoj

Uživatel
#2 - 4. 8. 2022, 16:59

K orientační hodnotě je třeba mít i katalogy, alespoň na ty oblasti ze kterých máte nejvíce známek, dá se sehnat např. na aukro, sám jsem tam nakupoval a mám v podstatě celý svět. Nejrozšířenější je Michel a potom je dobrý (hlavně na UK a jejich "bývalé" kolonie) Stanley Gibbons. Drtivá většina známek jsou korunové položky, ale může se objevit i dražší...Počítejte, že to zabere čas....moře času :-)

MusicCollector

Uživatel
#3 - 4. 8. 2022, 17:25

Díky za odpověd. S časwm se počítá i když je ho málo,ale začínám zjištovat, že Me začíná hrabat se ve známkách,obálkách a knížkách o tom bavit asi budu nejak pokračovat po dědovi. Rád bych se tedy v oblasti Filatelie začal vzdelavat a učit....

Zdědil jsem neskutečnej guláš po dědovi proto vlastně sbírám "třídím" celý svět

dnewman

Uživatel
#4 - 4. 8. 2022, 21:46

Možná byste mohl zkusit stránky colnect.com. Jsou tam registrovaní sběratelé z celého světa, tak jim zkusit napsat, že byste měl zájem o výměnu známek.

dnewman@seznam.cz

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Rakousko - čistá - č. 2023

Rakousko - čistá - č. 2023

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy CONTOUR-S  SR - ročník 2023,, nezasklené (24 listů), papír 250gr.

Albové listy CONTOUR-S SR - ročník 2023,, nezasklené (24 listů), papír 250gr.

Cena: 288,- Kč

Přejít na eshop
Znaky čs. měst 1982 - čistá - č. 2525-2528

Znaky čs. měst 1982 - čistá - č. 2525-2528

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1126

Rakousko - čistá - č. 1126

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
Mincovní rámečky sešívací - 25 kusů - KR 37,5

Mincovní rámečky sešívací - 25 kusů - KR 37,5

Cena: 119,- Kč

Přejít na eshop
Výplatní známky - Poštovní emblémy - čistá - č. 2110-2113

Výplatní známky - Poštovní emblémy - čistá - č. 2110-2113

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1738

Rakousko - čistá - č. 1738

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
Anglo-americká zóna (Bi-Zone) 1945-1949, A4, papír 160 g (14 listů)  - bez obalů

Anglo-americká zóna (Bi-Zone) 1945-1949, A4, papír 160 g (14 listů) - bez obalů

Cena: 147,- Kč

Přejít na eshop
Katalog poštovních známek - Československo - (1918-1939) - World Philately 2024 na flash disku

Katalog poštovních známek - Československo - (1918-1939) - World Philately 2024 na flash disku

Cena: 399,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Chris Mason - 267

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Chris Mason - 267

Cena: 20,- Kč

Přejít na eshop