Moderátoři: smith

Kenedz

Uživatel
#2031 - 20. 12. 2020, 09:32

Omlouvám se, že se vměšuji do diskuze o tématu,o kterém nemám ani páru a navíc z toho nechci dělat tlachárnu. Ale myslím , že téměř každý, kdo sbírá mince má doma nějaký ten PG VJ. Věřím, že většina by se i ráda podělila o fotky, ale kdybchom Vám to začali hromadně zasílat do mailu, tak se z toho do týdne zblázníte.
Ale kdyby byl zájem, stačí říct a jistě Vám přijde spousta zajímavých fotek.

novotny-zdenek@seznam.cz

kacuro

Uživatel
#2032 - 20. 12. 2020, 10:57

Už jsem si tu říkal o fotky mnohokrát, ať už šlo o BP nebo PG Vladislava a věřte, že jsem obdržel jen pár fotek. Aby se mi zahltil mail fotkami, to se mi opravdu nestalo 🙂 Fotky mincí ze sbírek jsem dostal tak od 5 lidi a to možná ještě přeháním 😉

oliver

Moderátor
#2033 - 20. 12. 2020, 22:54
Nedá mě to, abych po čase nezareagoval, sekci numismatická literatura mám stále ve sledování. 1) Na pražské groše Vladislava II. jistě všichni grošoví zájemci čekají více či méně trpělivě, dotáhnout do konce tohoto panovníka, aby výstup mohl zase nějakou dekádu platit, je skoro hrdinství. Aby to zde již podruhé nevyznělo, že autor se fláká, zde letos vydaná sedmdesátistránková studie : https://www.academia.edu/44583411/Černohorský_O_Videman_J_2019_České_dukáty_Vladislava_II_Jagellonského_1471_1516_a_Ludvíka_Jagellonského_1526_1516_Numismatický_sborník_33_1_3_70_Bohemian_ducats_struck_under_Vladislaus_II_Jagiellon_1471_1516_and_Louis_Jagiellon_1526_1516_ Čtyři roky práce, od nuly, zde nebyl žádný základ typu J.Hásková. (PS: barevný tisk sponzorován firmou jednoho z autorů, aneb co si nepochválíš sám &#8230😉 PPS: Když se zde řeší interní věci – pořád se dívám, kdy na cnspg bude viset Ladislav Pohrobek, kdo se to jen k němu před rokem hlásil .. ...

no ale to je naprosto normalni... ruku na srdce - kolikrat jsi Ty vyhovel ostatnim a poslal fotky 😃 😃 😃

kdyz jsme s Korunkou zadali o fotky PG JP bylo to take smutne a bidne

je to skoro se vsim... ted aktualne jsem zadal penize GOR/lev a ze bych mel zarvanou schranku to taky nemam, nebyt lidi z pobocky, tak nemam(e) skoro vubec nic (o to vetsi dik patri tem vzacnym vyjimkam mimo pobocku)

ja jsem velice zvedavy, jak moc se rozjede nahravani fotek do nasi DB (stale se na tom pracuje, ale uz se finisuje) a doufam, ze se toho dockas jeste pred uzavrenim sve studie

pokud tomu tak bude, tak mi pripomen muj slib, ze Ti pres tu DB nahraju fotky svych PG WJ

pak jeste reakce na toto:

jv64 napsal/a:

...PPS: Když se zde řeší interní věci – pořád se dívám, kdy na cnspg bude viset Ladislav Pohrobek, kdo se to jen k němu před rokem hlásil ..

mohl bych se podivat do upisu 😈 , ale nebudu to resit, touto cestou prosim vsechny, kteri neco slibili a nebo maji napad, aby prispeli. par lidi uz svym slibum dostalo. ja jsem slibil Jirika, uz mi ho i jacx precetl a zkontroloval, ted to tam "jen musim nahrat", ale pred tim mam par veci, co musi byt driv (Honzo, Ty vis co...)

jj, otazka tech pravidel mne taky "trapi", myslim, ze by se to melo stat vic transparentni (prosim, ne byrokraticke). nerikam, ze vim jak, ale jiste by to poslouzilo tomu, aby pripadna rozhodnuti pak nezpusobovala zbytecnou kritiku a blbe dojmy

jv64

Moderátor
#2034 - 21. 12. 2020, 19:08

oliver: s tím Pohrobkem to vyznělo jako mírné rýpnutí, ale ono to tak nebylo myšleno, jen když už vzpomínaly resty .... na stránkách cnspg se to od loňska opravdu hezky pohnulo a toto byla jedna z věcí co ještě chybí - včera jsme si s kolegou "plácli", že ji zkusíme dotáhnout společně, tak snad v dohledné době dodáme ....

oliver

Moderátor
#2035 - 21. 12. 2020, 21:36

vyznelo nevyznelo, je to pravda - pribyva to pomaleji, nez bych chtel, ale moc dobre vime, jak jsme na tom vsichni, co se snazime delat neco navic. tak jsem rad, ze to pribyva alespon takto. moc se tesim na dalsi dodavku 🙂

TaMan

Uživatel
#2036 - 2. 1. 2020, 15:24

Zdravím vespolek,

už nějakou dobu se mi vyhýbá za rozumnou cenu: K. Castelin, Česká drobná mince doby předhusitské a husitské 1300-1471, neměl by někdo přebytečný výtisk?

Na A je už nějakou dobu opakovaně, ale trochu přestřelený, zdá se mi…

Díky za případné nabídky (tt2@email.cz)

mirrek07@seznam.cz

turtleoverhead

Uživatel
#2037 - 3. 1. 2020, 23:24

Koupím
Karel Chaura
"Poklad z Choustníku. Nález českých denárů X. a XI. věku"
V nejhorším alespoň vypůjčit 🙄

pavelgregor

Moderátor
#2038 - 4. 1. 2021, 07:55

Mám jen článek na pokračování, který vycházel v jeho zprávách. Pokud bys to nesehnal, písni mi na mail.

___

Uživatel
#2039 - 8. 1. 2021, 20:15

Pavlíku, ako to vyzerá s typológiou malých penízkú? Stroje už by mohli byť na mieste a pevne ukotvené. 😃 Skrátka, neviem sa dočkať...

oliver

Moderátor
#2040 - 9. 1. 2021, 01:30

Pocitam, ze se ptas na cerne penize Ferdinanda I.? Pokud ano, odpovim za Pavla: uz to davno vyslo, jen to stale nemaji v E-shopu (ale nekde jsem kdysi nekam daval primy kontakt na objednani casaku primo z muzea - akorat tusim ne vsichni byli uplne nadseni z cena za postovne/balne) a Pavel si autorsky vytisk prevzal ode mne teprv nedavno.

Citace (aby bylo jasne, v jakem je to cisle): Kutnohorské haléře Ferdinanda I. Folia numismatica 33, č. 1-2 (2019), s. 43-82.

Myslim, ze tentokrat je asi na vine ten sifl, co se vsude siri.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.