Moderátoři: smith

denar

Uživatel
#1 - 21. 6. 2010, 16:50

Mám denárovou minci rozlomenou na 3 kusy a potřeboval bych ji dát dohromady. Poradí mi někdo kontakt na nějakého restaurátora nebo zlatníka, který v tom má bohaté zkušenosti a ví jak takovouto minci dát zase dokupy? V ideálním případě bych rád viděl fotky i nějaké předchozí práce, neboť mi na té minci záleží a nerad bych ji nechal zprasit.

Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

LukeH2O

Uživatel
#2 - 21. 6. 2010, 16:57

No nevím jestli by nějaký restaurátor dokázal opravit minci, aniž by pak bylo možné poznat zlomy.
Možná by nejjednodušší řešení bylo poskládat minci a zalisovat do obalu na míru.

Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz

vassilij

Uživatel
#3 - 21. 6. 2010, 17:33

To denar: důležité je, jestli není i prohnutá - pak s tím asi nepůjde dělat nic. Ale jinak na denár bych spíš doporučil šikovného modeláře - jediná možnost je totiž lepidlo, protože při nahřátí by to s tak tenkou a křehkou mincí nemuselo dobře dopadnout.

vassilij

Uživatel
#4 - 21. 6. 2010, 18:04

Resp. s tím prohnutím - možná by šla slepit i ta, ale otázkou je, jak jednotlivé části lícují a jak by pak držely pohromadě - chtělo by to vidět. Lepení ale tak jako tak považuji za jedinou možnost.

LukeH2O

Uživatel
#5 - 21. 6. 2010, 18:22

To vassilij: Já osobně viděl už pár mincí takto slepených a nevypadalo to nic moc. Vypadalo to jak slepené pryskyřicí. Ale je možné, že majitel to jednoduše odbil.

Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz

vassilij

Uživatel
#6 - 21. 6. 2010, 18:30

To LukeH2O: proto píšu, že bych to svěřil modeláři - lepidlo je potřeba nanést jen na hranu a v takovém množství, aby po spojení částí nepřeteklo do plochy mince. Mince šíleně "nabastlené" jsem už viděl taky, jen nevím, bylo-li to vinou nedostatečně šikovného autora nebo tím, že by mnou uváděné malé množství lepidla nedokázalo spolehlivě udržet minci pohromadě.

denar

Uživatel
#7 - 21. 6. 2010, 19:36

díky za diskuzi k uvedenému tématu. Jen doplňuju, že mince je opravdu navíc prohnutá a proto to chci svěřit odborníkovi. Lepení mince se mi zdá taky jako dobrý nápad, nevím, ale nakolik to bude pevné a na jak dlouho takové lepidlo vydrží. Raději bych opravu stříbrem, ale viděl jsem jednak perfektně spravenou minci (tu dělal zlatník, co už bohužel zemřel) a jednak "zprasenou" minci a takto bych tu svou nechtěl nechat dopadnout. Takže doufám, že se ozve někdo s nějakým solidním kontaktem :-)

Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

tenzor

Moderátor
#8 - 21. 6. 2010, 22:25

Nechci být špatný prorok, ale pokud nejde o nějakou vzácnost, tak profesionální spravení vyjde na víc, než kdyby se prodal a koupil nový, celý 🙂

Kucera

Moderátor
#9 - 21. 6. 2010, 22:47

Rekl bych ze ten kousek k oprave asi daleko od RRR nebo U mit nebude. Proto i pokud sezenete nekoho znaleho, dal bych mu nejdrive neco jineho, levneho a poskozeneho pro provedeni ukazky prace.

denary

Uživatel
#10 - 22. 6. 2010, 00:11

Tak tu Emmu bych svěřil restaurátorovi do muzea nebo bych si vyhledal na googlu seznam restaurátorú a ty bych obvolal.A určite bych to lepil priskyřicí!Ale jestli to nebude sedět dohromady tak bych to určitě nerovnal,jelikož se to rozpadne na prach.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Had - č. 506 - razítkovaná

Had - č. 506 - razítkovaná

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 2039

Rakousko - čistá - č. 2039

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Brian Propp - 257

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Brian Propp - 257

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1468

Rakousko - čistá - č. 1468

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Rokkie - Jakob Silfverberg - 504

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Rokkie - Jakob Silfverberg - 504

Cena: 25,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Henrik Lundqvist - 311

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Henrik Lundqvist - 311

Cena: 39,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 680-683

NSR - čistá - č. 680-683

Cena: 25,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 445-446

NSR - čistá - č. 445-446

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2015, rozšířená verze - (36 listů), vč. zesílených obalů, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2015, rozšířená verze - (36 listů), vč. zesílených obalů, papír 160gr.

Cena: 371,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1495

Rakousko - čistá - č. 1495

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop