Moderátoři: Tomako, smith

openroad

Uživatel
#11 - 16. 3. 2009, 22:27
šenfi: OK, jinak moc pěknej projekt ... zajímavé je, jak jsem se k odkazu dostal. Včera jsem si listoval v Bajerovi a manželka mi zrovna koukla přes rameno a povídá: Irisující giloš, co to probaha je? ... zrovna jsem byl na stránce se III. vyd. protektorátní 1000K. No, tak jsem ji to stručně pověděl a ještě jsem zadal v GOOGLE spojení irisující giloš .... jen 2 odkazy !! Google nabízí alternativně iritující Miloš, to mě pobavilo nejvíc.

Jirka72: Chcem sa informovať, či by som ohol použiať niekaý tvoj material zo stránky na obohatenie mojej. Rád by som tam dal tie ochranné prvky.
Daj mi prosím vedieť.

jano7B9

Uživatel
#12 - 16. 3. 2009, 22:42

ja ze ta stranka je Šenfi-ho 🙄 😲

... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Šenfi

Moderátor
#13 - 2. 9. 2009, 12:48

STÁTOVKA x BANKOVKA x POUKÁZKA

Bankovka ...... cenný papír, vydávaný emisní bankou (u nás ČN😎, který musí být ze zákona přijímána jako platební prostředek.

Státovka ........ papírové platidlo emitované státem, někdy s nuceným oběhem, který stát přijímá na zaplacení státních pohledávek, např. daní, poplatků atd.

Poukázka ....... papírové platidlo, vydávané ostatními organizacemi. U nás v minulosti například městy, bankami, spořitelnami nebo i živnostníky. Přijímáno jen na vyhrazených místech jako platební prostředek.

acme2000

Moderátor
#14 - 27. 11. 2009, 16:44

Už jsem našel, kde je psáno o tom, že bankovky se skartačními otvory se považují za stav "5" ... (nenašel jsem původní diskusi, ale vím, že se tam řešil spor o tom, jak hodnotit bankovky + česká vs. mezinárodní stupnice). Myslím, že tohle je důkaz toho, že se časem stanoviska a hodnocení vyvíjejí a nikdo by nehodnotil bankovku opatřenou skartačním otvorem jako POOR.



smith

Moderátor
#15 - 27. 11. 2009, 19:54
Už jsem našel, kde je psáno o tom, že bankovky se skartačními otvory se považují za stav "5" ... (nenašel jsem původní diskusi, ale vím, že se tam řešil spor o tom, jak hodnotit bankovky + česká vs. mezinárodní stupnice). Myslím, že tohle je důkaz toho, že se časem stanoviska a hodnocení vyvíjejí a nikdo by nehodnotil bankovku opatřenou skartačním otvorem jako POOR. ...

Ďakujem acme. Tebou priložený material je aj dôkaz o tom, že perforácia S je tá "slovenská" perforácia. Pred časom tu bola aj o tom diskusia, že prečo vlastne "S" sa berie ako slovenská perf.

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Paavo

Uživatel
#16 - 14. 11. 2019, 23:09

Dobrý den,
mám dotaz jestli je nějak normováno umístění ochranného prvku bankovky - okénkový proužek s mikrotiskem (lidově ochranný pásek)
Děkuji.
Paavo

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Albové listy A4 POMfila USA 1847-1944 nezasklené, (77 listů), vč. zesílených euroobalů, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila USA 1847-1944 nezasklené, (77 listů), vč. zesílených euroobalů, papír 160gr.

Cena: 986,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 772

NSR - čistá - č. 772

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
50 let vídeňské rychlodráhy - Rakousko - 0,62 Euro

50 let vídeňské rychlodráhy - Rakousko - 0,62 Euro

Cena: 22,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Thomas Steen - 217

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Thomas Steen - 217

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Porta Coeli v Předklášteří - razítkovaná - č. 371

Porta Coeli v Předklášteří - razítkovaná - č. 371

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - aršík - čistý - block 9

Rakousko - aršík - čistý - block 9

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
Československá kolejová vozidla - čistá - č. 2764-2767

Československá kolejová vozidla - čistá - č. 2764-2767

Cena: 12,- Kč

Přejít na eshop
Výprodej - dvě krabice plné pokladů - pomůcky pro sběratele mincí

Výprodej - dvě krabice plné pokladů - pomůcky pro sběratele mincí

Cena: 9900,- Kč

Přejít na eshop
PL 2513-2517 - Umění - kompletní řada PL - čistý

PL 2513-2517 - Umění - kompletní řada PL - čistý

Cena: 130,- Kč

Přejít na eshop
20. výročí osvobození Československa - čistá - č. 1439-1443

20. výročí osvobození Československa - čistá - č. 1439-1443

Cena: 19,- Kč

Přejít na eshop