Moderátoři: Tomako, acme2000, smith

zdendaz

Uživatel
#221 - 16. 7. 2016, 19:16

Díky chlapci za info. Až mi zásilka přijde, dám sem info

Šenfi

Moderátor
#222 - 16. 7. 2016, 21:51
Dobrý den, kupoval jsem nedavno známky za podobné peníze z evropy a dopis došel v pořádku. Myslim, že na celnici řeší hlavně balíčky. Zatím všechny dopisy z celého světa se známkami nad 1000 kč (pár jich bylo i z US) došly bez cla. 😉

dopisy se kontrolují taky i když ne tak důkladně. Ze zámoří objednávám často a sem tam se jim to podaří odhalit. Tipuju ale, že tak 90% podobných zásilek projde bez povšimnutí.

SakoMDKcz

Uživatel
#223 - 16. 7. 2016, 22:02
dopisy se kontrolují taky i když ne tak důkladně. Ze zámoří objednávám často a sem tam se jim to podaří odhalit. Tipuju ale, že tak 90% podobných zásilek projde bez povšimnutí.

Já musel za 5 let jednou jedinkrát na Plzeňskou kvůli dopisu. Nechápal jsem proč, protože aršík v něm měl hodnotu 100 kč. Měl jsem sebou výpis z PayPalu a sami úředníci se divily proč mě obesílali. Šaškoval jsem tam 2h a stálo mě to 100 Kč za uskladnění dopisu 👿 Mezi tim mi došli desítky dopisů bez povšimnutí.

P.

Fidzi

Uživatel
#224 - 25. 8. 2016, 01:38

Veľmi zaujímavý článok ohľadne predaja/nákupu prostredníctvom Ebay - rieši predčasné ukončenie aukcie, keď sa predajcovi zdá byť cena príliš nízka alebo dostane lepšiu ponuku napriamo a prihadzovanie si predajcom na vlastnú aukciu z iného nicku.

Na Ebay číhajú tzv. lovci odškodného, Spolkový súdny dvor rozhodol proti nim

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

chybotisky

Uživatel
#225 - 27. 4. 2020, 19:10

Zdravím,

před pěti lety jsem se tu pochlubil se svojí smutnou zkušenosti z PayPalem, kdy mně prodejce (tuším s jedním komentářem) poslal prázdnou obálku, já si její rozbalení zdokumentoval na video, protože jsem tak nějak tušil a PayPal vše velmi rychle smetl pod koberec a spor jsem prohrál, prodejci stačilo uvést podací číslo a to byl pro ně důkaz, že vše proběhlo v pořádku.

Teď jsem dostal za vyučenou v opačném gardu a to na Ebay, poslal jsem obálku kupujícímu, který po měsíci kontaktoval Ebay s tím, že bankovka nedošla. Už podle adresy a jména adresáta (HK L) jsem měl tušení, že můžou nastat problémy a potvrdilo se. Nahlásil jsem reklamaci na poště a asi po týdnu mi od nich přišlo potvrzení, že si adresát zásilku převzal a důvod pro vrácení peněz není.
Aniž by mě kdokoli ze zákaznické podpory Ebay kontaktoval či cokoli jakkoli vyšetřoval, dostal jsem jen automatický email, že kupujícímu byly z mého PayPal účtu vráceny peníze a ať se příště polepším.
Suma sumárum jsem bez bankovky, bez peněz a dokonce v mínusu, protože PayPal účtuje přijatou platbu sníženou o poplatek, ale náhradu provádí v plné výši.
Podací číslo nebo oficiální potvrzení pošty o tom, že zásilka byla v pořádku doručena pro ně nepředstavuje "valid proof of delivery".
Kupující nekomunikuje, jak jsem zjistil, používá více účtů s adresami obsahujícími iniciály místo jmen, v mém případě se doručovalo na adresu pizérie místo standardní adresy.

Tolik peněz jim platím na poplatcích jen proto, abych přišel na buben.

Renegatus Paul

Uživatel
#226 - 27. 4. 2020, 19:32

chybotisky stalo se mi též..zmrd si naobjednal dost zboží, pak se zeptal kde je zásilka..podle tracku jsem viděl, že na jeho poště. Otevřel spor a vyhrál..Pošta pak odmítla mojí reklamaci, prý zboží bylo doručeno.
Tracking number a screen pošty, že zboží bylo uloženo na poště nebylo pro ebay nic.

smith

Moderátor
#227 - 27. 4. 2020, 20:05

Pre tieto negatívne skúsenosti nepredávam na ebay. Väčšinou sporov vyhrávajú Američania. A môžeš mať hoci aké argumenty, že tovar bol odoslaný, dokonca prevzatí.
Preferujem delcampe.

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

taho

Uživatel
#228 - 27. 4. 2020, 20:51

A to jsem si myslel, že až získám ostruhy (nějaká hodnocení) s nákupy, tak bych mohl i prodávat.
Koukám, že jsou tam ještě větší hajzlíci než na Aukru, tam mi po vydražení a nezaplacení alespoň materiál zůstane.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

NSR - čistá - č. 326-327

NSR - čistá - č. 326-327

Cena: 21,- Kč

Přejít na eshop
Antonín Zápotocký - čistá - č. 736-737

Antonín Zápotocký - čistá - č. 736-737

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1822

Rakousko - čistá - č. 1822

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
Bedřich Václavek - čistá - č. 712-713

Bedřich Václavek - čistá - č. 712-713

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
Pinzeta na mince Pi1

Pinzeta na mince Pi1

Cena: 129,- Kč

Přejít na eshop
Alba na známky - kroužkové desky OPTIMA F GIGANT

Alba na známky - kroužkové desky OPTIMA F GIGANT

Cena: 1117,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 2079

Rakousko - čistá - č. 2079

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1380

Rakousko - čistá - č. 1380

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
50. výročí založení OSN - razítkovaná - č. 95

50. výročí založení OSN - razítkovaná - č. 95

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1379

Rakousko - čistá - č. 1379

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop