Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

ikanek

Moderátor
#161 - 30. 9. 2014, 21:47

A cože Pája nebyla na výstavě tentokrát? Jsem čekal, že dorazí aspoň v sobotu.

pavlinka

Moderátor
#162 - 30. 9. 2014, 21:49

Tata musel makat. Dejvymu jsme poslali sms-ku, ať nás omluví, ale nevím, jestli tam byl.

ikanek

Moderátor
#163 - 30. 9. 2014, 21:50
Myslím si, že jurymané byli docela přísní. Některé slušné exponáty získaly kolem 70 bodů. Zkušený juryman a vystavovatel Ing. Jiří Šilhan by mohl vyprávět... Sice postoupil, ale... hodně jsem s ním na téma hodnocení exponátů diskutoval. Jinak foto, jak Pavel III. přebírá ceny. Musím se pochlubit, že jsem byl jedním z jeho prvních gratulantů, neb jsem na Palmáre seděl na čestném místě po Pavlově pravici. ...

No byli, ale myslím si, že spravedlivý.

Jaromir

Moderátor
#164 - 30. 9. 2014, 22:04

Kromě Pavla III. jsem byl nejvíce nadšený exponáty Severního Jemenu od vystavovatele Ikanka II.
Též se mi líbila PČ 1919 tuším od vystavovatele Rudolfa Schindlera.
Byl jsem tam celou sobotu, pořád jsem někde poletoval a s někým klábosil, ale nestihl jsem si prohlédnout mládežníky a tematickou filatelii. Jinak se mi úroveň vystavovaných exponátů jako celek líbila.
Zvítězil exponát s Potrubní poštou, ale jelikož tomu vůbec nerozumím, tak bych osobně nejvíce vsadil na exponáty Ikanka II a Pavla III.
V nejbližší době dodám článek včetně fotografií.

pavlinka

Moderátor
#165 - 30. 9. 2014, 22:17

Na Exponetu jsem ze Svitav prohlédla exponát První československý kosmonaut. No podle řazení mého guru, exponát druhé generace s množstvím chyb. Co to Palmáre? Nešlo by sem naskenovat?

Dracek

Uživatel
#166 - 30. 9. 2014, 22:53

Tak jsem se podíval právě na dva exponáty, o kterých tu byla řeč.
PČ 1919 tuším od vystavovatele Rudolfa Schindlera - sice slušně obsazený i s drahými známkami a ukázkou letité typologie, ale celkově mi to přijde fádní a celkově dost nezajímavé(jiní můžou mít jiné názory).
Dále jsem se s nadšením podíval na exponát Severního Jemenu(1926-48 ) a celkově samozřejmě dle očekávání nezklamal. 😉
Chválím

  • super materiál i zpracování hlavně vydání 1926-29(fakt krása)
  • pozdější období mnoho zajímavých dopisů a pěkně zpracované vzácná užití méně častých pošt na ražených známkách(podobně by se mi líbilo i u dalších emisí)
    Zklamání
  • stránky 51,52,53,56,57 (otřesně skoro prázdné, totální výpadek!!!) poloprázdné také strany 73-79

V dlouhodobém horizontu se asi pokusit nahradit filatelistické dopisy poválečných emisí ač správně označené a popsané(to není kritika).
Tolik jen po rychlém proběhnutí, hloubkově jsem to nestudoval a tedy další drobná + i minus nevylučuji. 🙂

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Jaromir

Moderátor
#167 - 30. 9. 2014, 23:05

PČ 1919 se ničím jiným než známkami nedá prezentovat, jelikož téměř všechny celistvosti jsou filatelistické zásilky, protože nikdo normální tyto známky nekupoval. Byl by totiž padlý na hlavu, kdyby dobrovolně platil o 50% vyšší poštovné. Celistvosti PČ 1919 jakýkoliv exponát spíše znehodnocují, než zhodnocují.

pavlinka

Moderátor
#168 - 30. 9. 2014, 23:29

U těch poloprázdných listů bych to zase tak tragicky neviděla. Jsou tam i velmi vzácné kusy a ty bývají i v jiných exponátech na listech osamocené. Moc tomu nerozumím, ale z mého pohledu prostě "Ikánkovina" tj. pecka nad kterou srdce filatelistovo zaplesá. O exponátu jsem se dozvěděla na Sběrateli a byla jsem na to zvědavá. Stojí to za prohlédnutí!!!

Jaa-chym

Uživatel
#169 - 1. 10. 2014, 00:06
PČ 1919 se ničím jiným než známkami nedá prezentovat, jelikož téměř všechny celistvosti jsou filatelistické zásilky, protože nikdo normální tyto známky nekupoval. Byl by totiž padlý na hlavu, kdyby dobrovolně platil o 50% vyšší poštovné. Celistvosti PČ 1919 jakýkoliv exponát spíše znehodnocují, než zhodnocují.

stejně, jako jsou prachatí blázni dnes, byli i tenkrát. Nediskutuju, že naprostá většina jsou filatelistické výrobky, ale věřím, že pár zámožnějších vlastenců, kterým se tato emise zalíbila (a byli zrovna pražáci), to poslali vážně.

Pavel_III

Moderátor
#170 - 1. 10. 2014, 17:22

Tak, tak. Jemen (oba Jemeny), staré Polsko (Václav Šedivý - Země Polská 1858 - 1920) a taky Jugoslávie (taky Šedivý), ale to spíš ten začátek, druhá půlka už mne tak neoslovila. Rozhodně zajímavá byla Potrubní pošta a od kolegy Vomely Slovenské zápolí (až na drobné chyby - našel jsem překlep, nebo co to bylo, a nesoulad že jednou má měsíc římskou číslicí a podruhé arabskou), ale to jsou exponáty nad které by si člověk potřeboval spíš sednout a proštudovat si to, aby se něco dozvěděl.
Z exponátu Trestné porto mne tam zaujal ten velký dopis kde bylo 10,80 Kč doplatného, jak to příjemce nepřijal a nechal poslat zpět, takže pošta ty doplatné známky "zrušila" a na opačném konci je vylepili znova ve stejné výši. Netušil jsem, že to tak dělali. Rozhodně myslím raritní obálka.
V exponátu p. Malečka "Doporučené celistvosti ... 1918 - 1953" je zajímavý ten se Skalickými známkami odeslaný z Vranova nad Dyjí. Jde o to, jak se ty známky do Vranova dostaly. Ale vůbec nejhezčí dopis (pro mne) byl ten na 4. listě nahoře - v hotovosti vyplacený ze dne 20. XII. 1918. Samo o sobě zajímavé, ale hlavně se mi líbil proto, že byl odeslaný z Líšně! 😉

Některý exponáty jsem nepochopil a asi nebudu tak úplně blbé, protože dostaly jen málo bodů, v jednom případě dokonce vůbec nic.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Petit Point - Rakousko - 2,65 Euro

Petit Point - Rakousko - 2,65 Euro

Cena: 106,- Kč

Přejít na eshop
30. výročí Civilní obrany ČSSR - čistá - č. 2499

30. výročí Civilní obrany ČSSR - čistá - č. 2499

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Dětem - razítkovaná - č. 402

Dětem - razítkovaná - č. 402

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
Lupa technická kovová s LED osvětlením - LTK 55LED - D 066F

Lupa technická kovová s LED osvětlením - LTK 55LED - D 066F

Cena: 614,- Kč

Přejít na eshop
Mistrovství Evropy juniorů ve stolním tenise - čistá - č. 3013

Mistrovství Evropy juniorů ve stolním tenise - čistá - č. 3013

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop
Spisovatelé - čistá - č. 707-711

Spisovatelé - čistá - č. 707-711

Cena: 12,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Al Montoya - 482

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Al Montoya - 482

Cena: 20,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1058

Rakousko - čistá - č. 1058

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
Lidová architektura - čistá - č. 3022

Lidová architektura - čistá - č. 3022

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy CONTOUR-S  Vatikán (Citta del Vaticano) 2005-2015, (78 listů), nezasklené, papír 250gr.

Albové listy CONTOUR-S Vatikán (Citta del Vaticano) 2005-2015, (78 listů), nezasklené, papír 250gr.

Cena: 936,- Kč

Přejít na eshop