Moderátoři: Akir, smith, ikanek, regula_jan, Pavel_III

koolabs

Uživatel
#21 - 20. 12. 2023, 18:34

Poměrně přehledně má soukromou poštu německa zpracovánu Evert Klaseboer, ale zde je nutné si koupit přístup.
Jinak výše uvedeno bych spíše tipoval na serie duplikátu pro filatelistické učely. V katalogu Michel se neuvádí.
Přeložil jsem uvodní stranu.

Jinak řečeno, člověk si to může vytisknout na tiskárně v mnoha barvách a vyjde to na stejno.

Ale původní pravé známky soukromých měst německa jsou hezké a cenné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

gepost

Uživatel
#22 - 22. 12. 2023, 16:44

😲 Děkuji Vám oběma za informace, až budu mít možnost více času na netu, určitě se na to podívám. Jako výtisky na tiskárně mi to nepřipadá, vzhledem k tomu, že to leželo dobře uloženo cca sto let... Ale nevylučuji zatím tu možnost, že se jedná o fejky pro sběratele, jak tady jinde o jiných známkách někdo zmiňoval.

koolabs

Uživatel
#23 - 23. 12. 2023, 17:30

Hezký předvánoční večer a všem čtenářům též přeji krásné vánoční svátky, bohatého ježíška a v novém roce 2024 super nadílku nových a nových exponátů!!
A pro Geposta a poslednímu příspěvku.
a) ano, na známky je potřeba čas. Občasným vlepením nějakého dotazu zde nic nevyřešíte. A podobných for existuje spousta a zkušený filatelista jich využívá o hodně častěji, než toto u nás jediné forum.
b) Pokud se Vám na dotazy pokouší někdo odpovědět, berte to tak, že tak činí, že jej to baví a že Vám tím přináší radost.
c) Ta Vaše reakce o fejkách / termín nevím co znamená, pokud falsa? já jej nepoužívám. Vaše vlepené obrázky k Hamburku lze bez jakýchkoliv pochybností označit jako popelky. Tento termín se již mezinárodně vžil a pod jeho pojmem se skrývají neoficiální soukromé tisky a to z mnoha, opravdu mnoha různých států,vesměs firem a vydaných k mnoha účelům.
Sbírat POPELKY je složitější, protože k nim nejsou katalogy, jen je některé publikace, či weby uvádí, například claseboard.
Vaše známky tedy opravdu nejsou falsa, ale jsou to nálepky v podobě známek /popelky/ které se skutečně ve shodném odbobí a později než obdobné jiné známky tiskly objevily a vesměs sloužily jako výtvarné doplnění filatelistické sbírky.
Popelkám se mohou do jisté míry blížit známky, které jsou uváděny jako nevydané, nebo či spíše další skupinu nepřijaté návrhy.. nevydané známky ale občas katalogy uvádí a v některých případech mají astronomické hodnoty. Nicméně řada třeba těch nepřijatých návrhů byla vytištěna v takovém množství, že jejich současná hodnota je symbolická. Možná bych mohl uvést nepřijaté návrhy A. RIJÁČkA.
Já sám se to snažím třídit skutečně na zcela odlišné kategorie

gepost

Uživatel
#24 - 28. 12. 2023, 11:30

Děkuji Vám za vysvětlení.
Vaše příspěvky jsou velmi obsažné a přinášejí mi radost a potěšení. A vzhledem k tomu, že mám velice omezené možnosti přístupu k internetu a tedy velice málo možností věnovat více času vyhledávání cizích fór a jiných zdrojů, snažím se studovat mně dostupné materiály a doptávat se po kamarádech a známých, když už si s něčím nevím rady. Tedy i zde na tomto fóru. Za případné reakce jsem velmi rád a velice děkuji. Nepovažuji se za zkušeného filatelistu, ale dle svých možností se snažím vzdělávat, abych neobtěžoval i s "prkotinami", jako někteří jiní. (Nechci se nikoho dotknout.) Pokud někdo zkušenější má chuť reagovat, hodně mi pomůže a jsem za to velice rád a vždy mě to potěší.
I já přeji všem v tom následujícím roce mnoho radostí a úspěchů nejen ve svých koníčcích a zájmech, ale i v životě. Především však zdraví a občas i trpělivost s méně zkušenými.

koolabs

Uživatel
#25 - 31. 12. 2023, 11:37

Protože to spadá do tohoto tematu, píše i v uvodu autor vlákna, nebudu zakládat nové vlákno.
Po měsících váhání jsem se nakonec pustil do oblasti známek přechodu CCCP-Rusko plus oblasti a nové státy /přetiskové známky/.
Už předtím jsem sondoval na ruzných forech, s výsledkem, že výsledek je takřka nula. Neexistuje katalog, neexistují články, nebo suplementa, známky se sice sem tam prodávají, ale spíše jako popelky. Ač se nikam neřadí, přesto existuje ohromné množství oblastí, pošt, bývalého CCCP, kde určitou doby byly součástí poštovního provozu.
A zde bych se zeptal, není zde někdo, kdo by se tímto trochu zabýval?
Pro ilustraci, Ukrajina- Krym

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

100. výročí narození Z. Nejedlého - 160. výročí narození K. Marxe - čistá - č. 2292-2293

100. výročí narození Z. Nejedlého - 160. výročí narození K. Marxe - čistá - č. 2292-2293

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1443

Rakousko - čistá - č. 1443

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Mezinárodní rok invalidů - čistá - č. 2468

Mezinárodní rok invalidů - čistá - č. 2468

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2015, rozšířená verze - (36 listů), vč. zesílených obalů, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2015, rozšířená verze - (36 listů), vč. zesílených obalů, papír 160gr.

Cena: 371,- Kč

Přejít na eshop
Katalog poštovních známek - Slovenský stát (1939-1945) - World Philately 2016 na CD-ROM médiu

Katalog poštovních známek - Slovenský stát (1939-1945) - World Philately 2016 na CD-ROM médiu

Cena: 389,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Curtis Joseph - 164

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Curtis Joseph - 164

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
Ústava ČSSR - čistá - č. 1138

Ústava ČSSR - čistá - č. 1138

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
IV. světový odborový sjezd - čistá - č. 960

IV. světový odborový sjezd - čistá - č. 960

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
Den československé armády - čistá - č. 858-859

Den československé armády - čistá - č. 858-859

Cena: 16,- Kč

Přejít na eshop
Za svět bez jaderných zbraní - čistý - aršík - č. A2852B - nezoubkovaný

Za svět bez jaderných zbraní - čistý - aršík - č. A2852B - nezoubkovaný

Cena: 22,- Kč

Přejít na eshop