Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

Pavel_III

Moderátor
#771 - 7. 5. 2016, 14:02

No jo. Vyhrát, to ne, ale nové známky se tisknou furt. 😞

Geco známky se ale používají docela dost. Dokonce je to jedna z nejobvyklejších frankatur poslední doby.

A fčil něco pro Pavlínku:
Zachytil jsem ryze jarní variantu celinové známky "Pohlednice online". Velikostně to mělo velikost klasické pohlednice.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

pavlinka

Moderátor
#772 - 7. 5. 2016, 15:36

Pěkná věc! Jen to použití někde v exponátu- dle mého, nepřipadá v současné době do úvahy.............

Pavel_III

Moderátor
#773 - 7. 5. 2016, 18:22

tak dnes, když už existuje i oddělení postmoderní filatelie (nebo jak je úřední název), by to nemuselo vůbec vadit, navíc by to vypadalo progresivně! 😉 Pravda, muselo by se to řádně popsat aby i Vietnamec, co vůbec neumí césky ani slofa, když donde kontrola, pochopil oč jde.

pavlinka

Moderátor
#774 - 7. 5. 2016, 19:10

Dnes se tlačí Pavle v mládežnických exponátech na pilu v oblasti vzácnosti materiálu. S tímto v klasické námětovce co mám, neuděláš ani prd a možeš to popsat tak, že je to jediná věc u nás. 80 procent mládežnických exponátů, je dílem rodičů a jejich sbírek. Na předposlední světovce měla nejvíc bodů 12-ti letá Kubánka s exponátem předznámkového období Kuby s materiálem, který spousta jurymanů ani v životě neviděla. No a takových je tam opravdu moc. Otec jedné mé bývalé "soupeřky"je "mimo jiné"členem královské společnosti v Londýně a dalších deseti spolků, je jedním z největších fil. obchodníků v Evropě a národní komisař Švédska na posledních světovkách. No a já su dcera automechanika na Liazky, který obracá dvůstovku v ruce jak starů čínsků vázu. Nemám to lehké. 🙂

Jaa-chym

Uživatel
#775 - 8. 5. 2016, 01:46

trochu trapné, ni? to by skoro člověka nebavilo to dělat...

solmyr

Uživatel
#776 - 9. 5. 2016, 13:54

Zdravím,

sám nevystavuju, ale když to tady čtu ... tak si říkám, jestli by taky každý vystavující neměl taky mít povinnost si ten svůj exponát obhájit před porotou jurymanů? Že by si tam stoupnul před porotu a 10-15 minut pohovořil na téma exponátu: proč si to téma vybral, co do exponátu dal za materiál a proč, vypíchnout zajímavosti a případné historické souvislosti atd. Určitý prostor by byl vyhrazený i pro dotazy jurymanů. Určitě by to bylo dost náročné organizačně jak pro jurymany tak pro vystavující. Fůra vystavujících na výstavu ani osobně nejede, ale někdo jim tam exponát doveze a zase vezme zpátky nebo to jde poštou. Ale i to by se dalo dneska řešit videokonferencí přes Skype a podobně. Nicméně pak by se ukázalo, jaký je jeho vlastní podíl na tom exponátu. I kdyby to celý za něj někdo skládal a on sám jen podával materiál na ten exponát, tak by se sakra musel něčemu přiučit. Ale pokud takovýhle junior za sebe pošle nějaký vymazlený tátovo exponát a projde mu to u jurymanů, tak potom asi udělali soudruzi někde chybu ...

Berte to s nadhledem jako nezasvěcený názor nevystavovatele, nechci otevírat nějaký flame ...

regula_jan

Moderátor
#777 - 9. 5. 2016, 14:19

Nereálné. Možná by to šlo u menších národních (regionálních, premiérách) ale na mezinárodních či světových to je utopie.

Moderátor: Opraven blbý překlep.

ikanek

Moderátor
#778 - 9. 5. 2016, 16:11

Bohužel je to dost utopie i u nás. Ono by se to dalo řešit velmi jednoduše - co takhle dát finanční strop na mládežnický exponát a možnou maximální cenu zvyšovat postupně dle kategorie (a věku mládežníka)?

pavlinka

Moderátor
#779 - 9. 5. 2016, 16:34

Noo toto je velice chytrá myšlenka! I tak by to šlo. Zodpovědně mohu prohlásit, že kdyby byl v kategorii "C" strop 2 tisíce €, tak 70 % exponátů jede dom.

regula_jan

Moderátor
#780 - 9. 5. 2016, 20:37

Podle mě je blbost už i kategorie C. V tomto věku by měl "mládežník" vystavot v klasických třídách, ale zdarma - můj názor.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.