Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

Pavel_III

Moderátor
#1001 - 28. 7. 2018, 22:25

Ovšem bohužel ne můj.

Ale něco kapánek jiného - druhá sada virtuální sbírky GPS známek. Za povšimnutí stojí čtvrtá známka, která je variantou první známky z první sady. Jednak má kapánek odlišné barvy (modrá obloha a zelené orámování), ale hlavně se u té druhé uprostřed ztratil nápis "SPEAKING STAMP". Za povšimnutí taky stojí, že se u novějších vytratil zprostředka i nápis "GLOBEPOSTAL.SERVICE.COM/APP" a přestěhoval se tam nápis "Post only in GPS Mail Box" ze záhlaví obrázku. Jedna známka je dokonce razítkovaná - nejspíš ji odesílatel nehodil do "GPS Mail Box".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pavel_III

Moderátor
#1002 - 29. 7. 2018, 22:51

Virtuální sbírka XT 500 (s britskou vlajkou)
Všechny známky této firmy mají některé společné znaky:
1) obrazová část je rozdělena na dvě části. V levé je obrázek "něčeho", v pravé obvykle část vlajky (v tomto případě britské)
2) v dolní části obrázku je dvouřádkový nápis "Universal Mail / United Kingdom"
v dolní části druhé části pak "International Postcard" a nahoře v pravém rohu "XT 500"
3) většinou nahoře v obrázku, obvykle na střed, je jméno/název zobrazeného (např. 3× mám "Madame Tussauds"). Jediná výjimka je známka na dopise, která má název na boční straně. Je to nějaký obraz od Turnera z "National Galery".

Starší známky (ale všechny jsou samolepky) mají velké zuby, novější mají zuby menší (neměřil jsem to) s vykrojením uprostřed bočních stran. Většina známek je "razítkovaná" jehličkovou tiskárnou, u těch poslaných v poslední době se na to zjevně ale vys****. Tři a to je zvláštní, jsou přelepeny nálepkou "P.P. Swiss Post", přitom dvě z toho jsou "razítkované" - jako, nevím jestli ty jehličky lze jmenovat jako razítko, byť se to v posledních letech množí a má to tu funkci. Proč je to přelepené, to bych taky rád věděl.
Všechny, až na jednu, jsou poslané na čumkartách, na jednu větší odesílatel nalepil známky dvě (ta s tou Hepburnkou), nejspíš zbytečně.
No a jeden případ, ačkoliv "Postcard", přišel na dopise.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

tul-uk

Uživatel
#1003 - 31. 7. 2018, 12:57

A máme tu nový 25 ks list "Královské město Kadaň". Raději si pouštím písničku "S filatelií dnes končím, drahý můj...", tedy s kupováním nových a nových známek se stále vyšším nominále.

Pavel_III

Moderátor
#1004 - 1. 8. 2018, 19:46

Náklad 600 ks. Cena jako taková není špatná (nebudeme prozrazovat), ale prodej jen v Kadani, což je jedna cesta (v sobotu) 450 km a skoro 6 hodin cesty. Čili 12 hodin na cestě a k nezaplacení. Hned jsem jim napsal výtku.

Jinak je zajímavý ten celoplošný podtisk, to je nóvum a poněkud mne znervózňuje to označení VZ TL 00XX, ale předpokládám, že to je z nějakého pracovního náhledu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

solmyr

Uživatel
#1005 - 1. 8. 2018, 21:52

Zdravím,

takže IC, popř. kultura v Kadani nepošlou jejich vlastní známky poštou? To jich asi moc neprodají ... Ale možná když se ozve víc lidí tak to přehodnotí ...

Pavel_III

Moderátor
#1006 - 4. 8. 2018, 22:59

Anebo to nakoupí tucet Pražáků a budou to přeprodávat za dvojnásobnou cenu.

pavlinka

Moderátor
#1008 - 7. 8. 2018, 11:19
Anebo to nakoupí tucet Pražáků a budou to přeprodávat za dvojnásobnou cenu.

Ale šak to tak udělaj také a vyděláš aj na vlak.....

Pavel_III

Moderátor
#1009 - 9. 8. 2018, 23:26
Ale šak to tak udělaj také a vyděláš aj na vlak.....

To ale předpokládá ten vstupní kapitál. Mám akorát vstupní deficity. 😞

Ale tak, něco pro námětáře. (ne Čertoryje tentokrát nic!)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pavel_III

Moderátor
#1010 - 15. 8. 2018, 21:10
Další na obzoru: http://www.sberatel.info/praga-2018-expo-nenechte-si-ujit-vydani-specialnich-privatnich-znamek/

Pokud to někdo ještě neví, tak ty sešitky nejsou dva, ale jen jeden, který má sudoku na obou polovicích (elegantní je levá část, fotografická je pravá). Na výstavě prodávají celý sešitek za 1500 Kč, jenže jedině ražený (tedy s namalovaným razítkem s vlnovkama) a na to se jim můžu... To fakt posrali, protože tím z toho udělali pouhopouhý bezcenný suvenýr za moc peněz.

Počkám si na doprodej za akční slevy až 75%!! 😁

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.