Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

MikyM

Uživatel
#691 - 9. 4. 2023, 12:20

Z tohoto mého snímku z loňského roku, se dá vyčíst budoucnost České pošty, nemyslíte...?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

numismat

Moderátor
#692 - 9. 4. 2023, 12:26

Taho: Mas pravdu, neni to jednoduche, posta ma pred sebou tezke obdobi. Ty statni zasahy jsou ve stylu, aby se vlk nazral a koza zustala cela (duchodova reforma, statni dluh atd.). Byl bych radikalnejsi. Casem to bude nutne tak jako tak, nebo to s nasi ekonomikou spatne dopadne. (Politika je zakazana, snazim se ji tedy vyhnout - ale ekonomika neni politika a posta souvisi se sberatelstvim...)
Byl bych moc rad, kdyby se transformace posty podarila a stal se z ni moderni podnik.

Pavel_III

Moderátor
#693 - 9. 4. 2023, 13:17

MikyM napsal/a:

Z tohoto mého snímku z loňského roku, se dá vyčíst budoucnost České pošty, nemyslíte...?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

>

No, to je tak, že ty firmy toho měly moc a tak to předali České poště k doručení.
Ovšem je fakt, že kdyby se přestalo hrát na konkurenci, mnoho věcí by šlo výrazně zefektivnit a tím i zlevnit (a to nejen u pošty a drah, ale třeba i u přeprodavačů plynu).

Charon

Moderátor
#695 - 9. 4. 2023, 18:13

Nevím jestli to tady už někdo nedával, ale co mě zarazilo - byla poslední věta - "Česká pošta dostává od státu za poskytování univerzální služby 500 milionů korun ročně, což ale neodpovídá výši nákladů za objednané služby. Tuto platbu navíc dostává s mimořádným zpožděním. Zatímco náklady na zajištění univerzální služby musí pošta platit v reálném čase, na její proplacení čeká i více než pět let.
Suma sumárum - ČP pošta dělá pro stát na dluh, jelikož majitel (rozuměj-stát) neplatí. Otázka ČP je složitá, ale ne vše je takové jak to vypadá.

MEMENTO MORI ET CARPE DIEM

xaverian

Uživatel
#696 - 9. 4. 2023, 21:58

ja take pridam nejaky malicky, uplne nepodstatny nazor maleho diletanta

myslim si, ze poste by prospela cesta, kterou se vydal CEZ. Polostatni firma s majoritou statu. At si kdo chce ´, co chce rika, statni postu stat potrebuje. posta dela i jine veci nez roznasi dotovane dopisy. Podle mne, by do dvou let byla posta v zisku. to by si soukromy akcionar pohlidal.

stejne nesmysly jsem poslouchal, ze stat ma "zestatnit" CEZ, aby byla levnejsi elektrina. Mozna by byla levnejsi, ale cena za to by byla naprosto katastrofalni. Casem by se z CEZ stalk zadluzeny moloch. Na to dam 100 KC.

K bankam. Kdo ma penize v bance, ktzere tam lezi za ucelem zhodnoceni, je financni negramota. Banka ma primarni ulohu sprostredkovavat platbu a poskytovat pujcky. Na to, aby penize generovali penize, na to jsou jine nastroje. treba aukce, burzy, fondy, investice, treba i krypto, aco to mnoho lidi nechape a ma k tomu neduveru, az odpor.
a samozrejme do investic treba pocitat i trena filatelii, numismatiku, militarie,... ale to delate samozrejme vsichni.
a samozrejme, banku jedine takovou, ktera ma vsechno, ale opravdu vsechno zadarmo. a klidne muze mit nulovy urok.

zdar a silu na Velikonoce, a moc se nepijte

Pavel_III

Moderátor
#697 - 10. 4. 2023, 02:56

Asi takto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

ikanek

Moderátor
#698 - 10. 4. 2023, 21:01

Nesouvisející příspěvky ohledně pošty byly mnou smazány.

Koiko Tomio

Uživatel
#699 - 11. 4. 2023, 17:04

kolikrát týdně budou chodit pošťáci roznášet poštu ?? Tipněte si. Čuměl jsem jak ten pán z příspěvku Pavla_III 😲

numismat

Moderátor
#700 - 11. 4. 2023, 17:19

Koiko Tomio napsal/a:

kolikrát týdně budou chodit pošťáci roznášet poštu ?? Tipněte si. Čuměl jsem jak ten pán z příspěvku Pavla_III 😲

Pred 4 lety psali, ze jednou tydne. Novejsi info jsem nenasel.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.