Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

Koiko Tomio

Uživatel
#701 - 11. 4. 2023, 17:22

jede týden 1x druhý týden 2x - tak jsem to slyšel a nevěřil. Zřejmě na tom cosi tedy bude.

numismat

Moderátor
#702 - 11. 4. 2023, 17:37

Na tom je videt, jak dlouho jim trva udelat nejakou zmenu, resp. ze si vubec nevedi rady.

ferovyobchodnik

Uživatel
#703 - 11. 4. 2023, 17:41

Asi to vyřeší fronty k vyzvednutí na pobočkách :⁠-⁠D

ferovyobchodnik@seznam.cz

Pavel_III

Moderátor
#704 - 11. 4. 2023, 20:23

Ideální stav bude 1× ročně. Na to bude stačit jeden špatně placený pošťák. Za rok oběhne celý stát (i s přilehlým okolím).

Pavel_III

Moderátor
#706 - 15. 4. 2023, 17:20

Článek se ovšem zabývá prakticky jen doručováním. Na odesílání čehokoliv moc nemyslí.
Odeslání balíků zmiňuje jen přes zásilkovnu a dost pochybuju, že i tady je někdo, kdo o tom něco ví.
Dopis lze poslat i datovou schránkou (otázka je komu) nebo e-mailem či SMS. Takto se ale dá poslat jen text (ev. obrázek v elektronické formě). Jestli takto budou posílat i předškolní vnoučata pohledy babičce ... tak nějak to není vono, že? (Známky se dají koupit i přes internet, trafika není zapotřebí.)
Nezmiňují se tam cenná psaní a podobné záležitosti.
Peníze se samozřejmě dají poslat převodem z účtu (známe-li samozřejmě čísla účtu), ovšem třeba do ciziny to bývalo levnější v cenném psaní (ale je možné, že se to změnilo, dlouho jsem nic neposílal/neplatil).
Na poště lze zařídit některé záležitosti jako třeba ověření podpisu nebo výpis "o bezinfekčnosti" (z rejstříku trestů), které dřív bývaly mnohem složitější, protože se muselo jít někam na patřičný ouřad, což se nedalo v každé dědině.
Pošta dřív měla i vlastní banku (spořitelnu) - prosíravý management to dokurvil - ve většině dědin žádný jiný zástupce banky není. Ve většině dědin není žádný bankomat. Například u nás, v Líšni, dosud není ani jeden. Pravda, v sídlišti je asi pět různých (jestli se nepletu), ale ani jeden vkladový a nic to nemění a tom, že v městyse samotném, který má bez sídliště cca 7000-10000 obyvatel není ani jeden. A v sídlišti jsou dva zástupci bank, z nichž jeden snad ani nefunguje, a druhý je ve formě "mini" (jestli tam je nebo není pokladna netuším). Ve většině dědin žádná banka prostě není.

Pavel_III

Moderátor
#707 - 15. 4. 2023, 17:27

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-posta-zvysila-odhad-vynosu-z-prodeje-rusenych-pobocek-o-250-milionu-na-miliardu-40428721
Základní chyba v těch úvahách spočívá v tom, že se prodá jen jednou. Čili napodruhé už z toho vůbec nic nekápne. A naopak, pokud vlastní prodá a nechá si pronajímané, je to neefektivní stejně jako vydržování veškerého krajně neproduktivního a škodlivého managementu.
A dovedu si představit, že zmiňované vytvoření znaleckých posudků bude stát miliardu. Čili úplně na hovno.

taho

Uživatel
#708 - 19. 4. 2023, 14:37

Jsem rád, že ruší ČP a budeme preferovat sohromé firmy. To byl vtip.
V pondělí dopoledne podaný doporučený dopis v Plzni. V úterý dopoledne jsem obdržel.
V pátek odpoledne přijata v Karlových Varech zásilka Zásilkovnou a dnes je středa a stále jsem neobržel.

taho

Uživatel
#709 - 19. 4. 2023, 15:19

Mám po sobě číst, ale viděl jsem trochu rudě. Správně je soukromé.

Rikitan

Uživatel
#710 - 19. 4. 2023, 16:49

Nejnovější zkušenost. Vyhrál jsem drobnost z Aukra. Zaslání obyč. dopisem jsem risknul. Leč nepřišlo nic. Kontaktoval jsem prodejce. Dopis se mu vrátil s konstatováním, že adresát nemá schránku. Škrtnuto a připsáno velkým, že má. Za týden jsem dopis dostal. Jen na okraj. Jasně že mám schránku a řádně označenou.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.