Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

numismat

Moderátor
#811 - 21. 10. 2023, 00:43

Pavel_III: To mi pripomnelo, kdyz jsem pred 40 lety pracoval ve vypocetnim stredisku na univerzite, jak pani vedouci rozdelovala jako vanocni bonus celkovy obnos 400 Kčs mezi 10 zamestnancu, tedy v prumeru 40 Kčs na jednoho...

Pavel_III

Moderátor
#812 - 5. 11. 2023, 02:45

Takto si soudruzi z firmy z Prahe představují správnou adresu. Jak vidíte, není to ojedinělý případ, je to tak na úplně všech zásilkách:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pavel_III

Moderátor
#813 - 13. 12. 2023, 01:16

Humor nebo debilita dané firmy?
S čím vším se člověk může potkat ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

koolabs

Uživatel
#814 - 16. 12. 2023, 16:57

Nevím, nevím, jestli to mám naspat, jestli mě někdo nesprdne ...

Podívejte, já mám známého poštáka, řidič zásilek. Příjemný mladý kluk, duší pošták. Znám ho 3 roky a to co mu projde rukama zodpovědně a s radostí ke své profesi rozveze.
Já mu poslední dobou vždy dávám dvacku, protože vím, že mi vždy avizuje a klidně mi řekne, kde ho zastihnu, pokud zrovna nejsem. Stejně tak jsem znal poštačku, která nosila duchod mé mamince. špičková poštačka.!

Ale to je konec pozitivum. Pošta je totálně v prd. a není nejmenší zájem se z ní dostat. Nový ředitel má myslím zadání ji pomalu a neviditelně dostat do likvidace. Přetvoří se v aparát úředníku schvalující všechno možné i nemožné. Pošta ministerstva vnitra. Regulatorní orgán. Ale to nebude pošta.

V říjnu jsem si objednal dárek k vánocům / předčasně/ z Indie, protože jsem počítal s delší lodní dopravou. Doprava trvala týden, ale již druhý měsíc se zásilka přesouvá z ruzných uložení, celních řízení a omylem vyřazených elektronicky vedených evidencí. Píšu balíček, ale jsou to 3 zásilky.

POšta je ve ztrátě? No myslím, že jen cílené a zaměřené k pádu. Již 3x jsem poslal pro pár známek ČR obálky se známkami na svou adresu. Pokaždé se mi vrátili co schránky neoražené. Ty samé jsem znovu hodil do schránky. A zase se vrátily. I tady na foru se o tom mluvilo.

Pokud vezmu alternativu, když chci poslat na zásilkovnu, tak pokud to je někdo s kým si píšu, jednou kliknu na mobil a na zásilkovnu odnesu balík a ukážu kod, který mi přišel. NIC víc!!!! A nikdy se mi nic neztratilo.

Ted česká pošta přichází s další novinkou, ale stačí mi přečíst si diskuzi a je mi jasné, že to jsou jen cílené hřebíčky do rakve.

Vím, že zde na foru je řada poštáků. To není nic proti vám. Vždyt sám sbírám známky a cením si práce poštáku. Ale všechno ostatní nad pozicemi poštáků bych jako argentinský president zrušil a poradil, at se žíví poctivě.

smith

Moderátor
#815 - 16. 12. 2023, 18:10

Štátnu poštu porovnávať so zásielkovňou je ako miešať jablká a hrušky. Netreba zabudnúť, že pošta zo zákona vykonáva tzv. verejno-prospešné služby, teda doručuje aj tam, kde je to so stratou. Kým toto zásielkovňa nemá za povinnosť, robí len ziskové služby. Nevykonáva inkaso, nevypláca dôchodky.... atď. A týmto nezastávam štátny moloch, ktorý by mohol samozrejme hospodárnejšie fungovať. A to nie je problém len v ČR ale aj na Slovensku.

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

numismat

Moderátor
#816 - 16. 12. 2023, 18:43
Nevím, nevím, jestli to mám naspat, jestli mě někdo nesprdne ... Podívejte, já mám známého poštáka, řidič zásilek. Příjemný mladý kluk, duší pošták. Znám ho 3 roky a to co mu projde rukama zodpovědně a s radostí ke své profesi rozveze. Já mu poslední dobou vždy dávám dvacku, protože vím, že mi vždy avizuje a klidně mi řekne, kde ho zastihnu, pokud zrovna nejsem. Stejně tak jsem znal poštačku, která nosila duchod mé mamince. špičková poštačka.! ...

O jakou novinku se jedna?

Pavel_III

Moderátor
#817 - 16. 12. 2023, 18:45

O tom že velice dobře placený management má za úkol poštu zlikvidovat se mluví už řadu let.
Ostatně, grandiózní rozdíl mezi cenou OP a "normální poštou" je myslím celkem výmluvný. Velké slevy mají třeba i exekutoři, kteří si přitom za jeden odeslaný dopis účtují nějakých 550 Kč, čímž evidentně okrádají nejen poštu.

numismat

Moderátor
#818 - 16. 12. 2023, 18:52
Štátnu poštu porovnávať so zásielkovňou je ako miešať jablká a hrušky. Netreba zabudnúť, že pošta zo zákona vykonáva tzv. verejno-prospešné služby, teda doručuje aj tam, kde je to so stratou. Kým toto zásielkovňa nemá za povinnosť, robí len ziskové služby. Nevykonáva inkaso, nevypláca dôchodky.... atď. A týmto nezastávam štátny moloch, ktorý by mohol samozrejme hospodárnejšie fungovať. A to nie je problém len v ČR ale aj na Slovensku.

Ale vzdyt posta mela proti Zasilkovne obrovskou vyhodu kompletni fungujici infrastruktury, ale nechala si presto ty ziskove sluzby bohorovne vyfouknout.
A ted se to pomoci Balikovny snazi alespon trochu napravit. Zatimco Zasilkovna zacinala z nuly. Takze to srovnani je zcela na miste. Prestoze mela posta daleko lepsi vychozi podminky, tak se nechala prevalcovat.

koolabs

Uživatel
#820 - 16. 12. 2023, 19:20

Smith- Jako první jezdil v americe dostavník, než jej převzala pošta. A nejen v americe, ale všude. Pošta se dokázala prosadit a získat v rámci státu na dlouhou dobu privilegium. Ale hlavně , bavíme se o poštovních službách. Inkaso je bankovní služba, vyplácení důchodů je věc státu, potažmo bankovního sektoru.
Ale plně chápu, že veškerý státní sektor po roce 1989 byl z podstaty věci určen k defenzivě, až bankrotu.
Já jen lituji, že jsme se pokorně nevrátili pod jařmo Rakouska, dnes nám mohlo být lépe.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.