Zdenda-Kubik

Uživatel
#21 - 24. 4. 2020, 15:29

Ta 50/50 je v podstatě extrémně předražená, zřejmě kvůli své oblíbenosti. Hradčanské kříže mě vyšly na třetinu a ty co mám jsou tuším jenom jedny, tedy by měly stát víc.

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

MikyM

Uživatel
#22 - 25. 4. 2020, 10:32

Dovolím si nesouhlasit. Extrémně předražená? dnes v době, kdy peníze jsou papírky a tisknou je státy jak je napadne? Uvidíte, kolik bude cena 50/50 když ji budete chtít prodat třeba za 10 let :-) A stejně na ni najdete bez problémů kupce po celém světě... Udělal jste si jnejen radost sběratele, ale i výbornou ionvestici do budoucna. A ty Hradčanské kříže ani za těch 10 let nepůjdou ve stopách 50/50 co se týče zájmu filatelistů u nás a ve světě i investičního zhodnocení. A mimochodem upřímně gratuluji ke koupi a upřímně závidím ... :-)

Evropa1

Uživatel
#23 - 25. 4. 2020, 10:43
Osobně si myslím že vzácnost a proti tomu známost (obliba) unikátu jsou také ještě dvě rozdílné věci a pak (i když to teď vyzní asi blbě) toto přeci ale vůbec není o penězích ... Něco sbírám (známky nebo mince), postupně se moje sbírání nějak vyvíjí a sbírka se specializuje na nějaké období nebo oblast a časem TO chci mít kompletní. A když se pak náhodou dostanu během let na aukci nebo burze k unikátu, který mi chybí a vím, že to možná podruhé už nebudu mít možnost koupit, ty peníze, pokud to jen trochu je možné, za to dám ... i kdybych si třeba měl půjčit .... To byl např. můj případ při koupi naší nejvzácnější mince 0,05 hal 1924. Koupil jsem ji ( atestem) v roce 1998 a tu půjčku pak další tři roky bance splácel. Ale mám ho. A filatelie, když jsem mezi filatelisty? Sbírám v ní celistvosti pošty Brünn Bahbhof (dnes Brno 2) - pořád mi chybí rekomando s první R nálepkou Brünn Bahnhof a nejsem schopen ho sehnat ...

Rád bych se Vás na něco optal. Jelikož nelze Vás kontaktovat, pokud budete mít zájem o komunikaci, ozvěte se na můj email-děkuji.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Fidzi

Uživatel
#24 - 25. 4. 2020, 11:00

MikyM napsal/a:

... při koupi naší nejvzácnější mince 0,05 hal 1924. Koupil jsem ji ( atestem) v roce 1998 a tu půjčku pak další tři roky bance splácel...

päť stotín haliera Tak to bude unikát. 🙂

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Zdenda-Kubik

Uživatel
#25 - 25. 4. 2020, 11:27
Dovolím si nesouhlasit. Extrémně předražená? dnes v době, kdy peníze jsou papírky a tisknou je státy jak je napadne? Uvidíte, kolik bude cena 50/50 když ji budete chtít prodat třeba za 10 let :-) A stejně na ni najdete bez problémů kupce po celém světě... Udělal jste si jnejen radost sběratele, ale i výbornou ionvestici do budoucna. A ty Hradčanské kříže ani za těch 10 let nepůjdou ve stopách 50/50 co se týče zájmu filatelistů u nás a ve světě i investičního zhodnocení. A mimochodem upřímně gratuluji ke koupi a upřímně závidím ... :-)

Ve srovnání s jinými položkami (třeba právě těmi kříži) je drahá. Myslím, že obojí se bude zhodnocovat (nebo znehodnocovat) stejně. Kříže jsou IMHO nejšpičkovější položkou Hradčan.

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Evropa1

Uživatel
#26 - 25. 4. 2020, 11:38

Zdenda-Kubik napsal/a:

Ve srovnání s jinými položkami (třeba právě těmi kříži) je drahá. Myslím, že obojí se bude zhodnocovat (nebo znehodnocovat) stejně. Kříže jsou IMHO nejšpičkovější položkou Hradčan.

Já bych otázku určitého zhodnocování, či nezhodnocování, naprosto neřešil-to je doména "pouhých" investorů, kteří nemají o sběratelské radosti ponětí. Samozřejmě i sběratel musí umět počítat, ale přílišné počítání je někdy spíše na škodu. v případě položky 50/50 si můžete být jist, že se jedná o velmi oblíbenou záležitost s nadstandardní historií, vždy o ní bude zájem a nikdy na ní nominálně neproděláte.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Zdenda-Kubik

Uživatel
#27 - 25. 4. 2020, 11:53
Zdenda-Kubik napsal/a: Ve srovnání s jinými položkami (třeba právě těmi kříži) je drahá. Myslím, že obojí se bude zhodnocovat (nebo znehodnocovat) stejně. Kříže jsou IMHO nejšpičkovější položkou Hradčan. ...

Baví mě si číst ve starých filatelistických časopisech a co kolik stojí evidentně zajímalo všechny ze všeho nejvíc. Asi neexistuje jediné číslo, kde by se nějak nemluvilo o cenách.

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Evropa1

Uživatel
#28 - 25. 4. 2020, 12:04

Zdenda-Kubik napsal/a:

Baví mě si číst ve starých filatelistických časopisech a co kolik stojí evidentně zajímalo všechny ze všeho nejvíc. Asi neexistuje jediné číslo, kde by se nějak nemluvilo o cenách.

Ceny samozřejmě vždy každého zajímají a tak tomu je i v dnešní době. Zde je ale velký rozdíl. Investor a obchodník pouze počítá, ale sběratel nehledí na určitou výši přeplatku. Je mu jedno, zda dnes něco prodělá a zítra vydělá. Podstata jeho snažení totiž tkví v zálibě a v otázce financí mu jde o celkovou neutrální rozvahu-prostě pouze nechce prodělat a případný zisk zcela neřeší.

Nějak mám již plné zuby dnešního stavu na trhu, kdy můžeme registrovat ve většině případů pouze diskuze na téma, na čem se dá, či nedá vydělat.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

MikyM

Uživatel
#29 - 25. 4. 2020, 12:28

Fidzi - dostal jste mě, samozřejmě jsem to blbě napdal, patří buď 5 hal 1924 nebo 0,05 Kčs 1924, máte ode mě pochvalu za pozorné čtení :-)
Evropa1 - rozumím Vám, vnímám to podobně, ale na druhé straně dnes jde o peníze skutečně až v první řadě. Ve všem - i ve sběratelství. třeba proto, abych něco koupil (co třeba zrovna nesbírám, ale očekávám v čase zhodonocení), za čas prodal a ze zisku si financoval nákup toho, co skutečně sbírám ... rodinný rozpočet a můj příjem neumožňuje financovat z něj vše, co bych si přál do sbírky, zvlášť, pokud to běžné a itrošku vzácnější už mám a teď jsou na řadě ty špičky, aby sbírka byla kompletní ... A kompletnost (pokud je tedy vůbec reálná) je podle mě základní touha každého sběratele...

Zdenda-Kubik

Uživatel
#30 - 25. 4. 2020, 12:34
Zdenda-Kubik napsal/a: Baví mě si číst ve starých filatelistických časopisech a co kolik stojí evidentně zajímalo všechny ze všeho nejvíc. Asi neexistuje jediné číslo, kde by se nějak nemluvilo o cenách. ...

Kdybych teď dal tu 50/50 k burdovi do aukce, tak prodělám kalhoty. Ciliy jsem také nehleděl na určitou výši přeplatku. Jsem tedy sběratel? 🙂

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Albové listy POMfila SR - ročník 2018, A4, papír 160 g, zákl. verze - (5), bez obalů

Albové listy POMfila SR - ročník 2018, A4, papír 160 g, zákl. verze - (5), bez obalů

Cena: 40,- Kč

Přejít na eshop
Kovové mincovní etue - NOBILE 34

Kovové mincovní etue - NOBILE 34

Cena: 195,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 959

Rakousko - čistá - č. 959

Cena: 11,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1977

Rakousko - čistá - č. 1977

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1881

Rakousko - čistá - č. 1881

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Bublinky na mince CAPS 23

Bublinky na mince CAPS 23

Cena: 102,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1557

Rakousko - čistá - č. 1557

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
PL 1692 - Stará Praha - čistý

PL 1692 - Stará Praha - čistý

Cena: 35,- Kč

Přejít na eshop
45. výročí SNP - čistá - č. 2902

45. výročí SNP - čistá - č. 2902

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1807

Rakousko - čistá - č. 1807

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop